RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Rosja państwem sponsorującym terroryzm? Głosowanie przełożone przez sprzeciw posła

Grzegorz Braun zgłosił sprzeciw (fot. arch. PAP/Mateusz Marek)
Grzegorz Braun zgłosił sprzeciw (fot. arch. PAP/Mateusz Marek)

Sejm nie zajął się w środę projektami uchwał – dotyczącej uznania Rosji za państwo sponsorujące terroryzm oraz w sprawie upamiętnienia Wielkiego Głodu. Sprzeciw zgłosił poseł Konfederacji Grzegorz Braun. Po godz. 21 obrady zostały przerwane do czwartku do godz. 9.

Prokremlowski propagandysta o posłach Konfederacji: „To moi koledzy”

Jeden z posłów Konfederacji powołał zespół do powstrzymania rzekomej ukrainizacji Polski. Działania te wychwalał na antenie białoruskich reżimowych...

zobacz więcej

W środę po godz. 21, po zakończeniu dyskusji nad projektem zmian w regulaminie Sejmu posłowie mieli zająć się projektem uchwały dotyczącym uznania Rosji za państwo sponsorujące terroryzm, a później projektem uchwały w sprawie 90. rocznicy Wielkiego Głodu w Ukrainie.


Prowadząca obrady wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska przedstawiła propozycję, wedle której sprawozdania odpowiednich komisji na temat obu projektów uchwał miałyby zostać uzupełnione o 3-minutowe oświadczeń klubów i kół poselskich.


Sprzeciw w tej sprawie wyraził Grzegorz Braun. W odpowiedzi Kidawa-Błońska stwierdziła, że głosowanie nad sprzeciwem posła Konfederacji odbędzie się w bloku głosowań w czwartek.


Po tym wicemarszałek Sejmu ogłosiła przerwę w obradach do 9 rano w czwartek. Po wysłuchaniu oświadczeń poselskich obrady zostały przerwane.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej