RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

„Uczą dzieci, jak się masturbować”. Hiszpańska fundacja żąda wstrzymania programów edukacyjnych

Organizacja prawników chrześcijańskich protestuje (fot. Alejandro Martinez Velez/Europa Press via Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)
Organizacja prawników chrześcijańskich protestuje (fot. Alejandro Martinez Velez/Europa Press via Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Regionalny rząd hiszpańskiej Katalonii wprowadził w ponad tysiącu publicznych ośrodków edukacyjnych program „promowania i uwidaczniania perspektywy płci, koedukacji i edukacji seksualno-afektywnej”. „W materiałach dla dzieci w wieku 3-5 lat znalazły się rysunki, które uczą i pokazują, jak się masturbować” – twierdzi Hiszpańska Fundacja Prawników Chrześcijańskich. Organizacja domaga się natychmiastowego wstrzymania programu.

O masturbacji w gdańskich szkołach? Czarnek odpowiada na wpis Dulkiewicz

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz napisała w sieci, że po zawiadomieniu prokuratury przez ministra edukacji organy państwa domagają się od...

zobacz więcej

„W innych materiałach skierowanych do uczniów szkół podstawowych i średnich zawarte są treści promujące korzystanie z pornografii (w kursach dla dzieci od 8 lat) i seks oralny (od 12 lat)” – podaje fundacja. Dodaje, że zaznaczono w nich, iż aborcja jest legalna i bezpłatna.


Organizacja prawników chrześcijańskich zwróciła się do Sądu Najwyższego Katalonii o podjęcie środków zapobiegawczych i natychmiastowego wstrzymania realizacji programu, wskazując, że „narusza podstawowe prawa konstytucyjne, jak prawo do ochrony dzieci i młodzieży oraz prawo rodziców do decydowania – zgodnie z ich przekonaniami religijnymi i moralnymi – o edukacji swoich dzieci”.


To aberracja - oceniła przewodnicząca fundacji Polonia Castellanos – to deprawowanie nieletnich i niszczenie im dzieciństwa.


Według Castellanos wprowadzony przez rząd Katalonii program nauczania CoEducaT zmierza do normalizacji masturbacji we wczesnym dzieciństwie, traktowanej jako „ćwiczenie samopoznania i eksploracja przyjemności w kontakcie z własnym ciałem”.


„Zajęcia obejmują ćwiczenia praktyczne pod nazwą doznania, na których proponuje się dzieciom, aby położyły się na ziemi i eksplorowały określone części ciała” – poinformował dziennik „ABC” we wtorek. Oprócz tego w ramach zajęć ma być przewidziana wizualizacja scen ukazujących rożnego rodzaju relacje seksualne.


Rzecznik prawicowej partii Vox w Katalonii Joan Garriga zażądał dymisji regionalnego ministra ds. edukacji Josepa Gonzaleza-Cambraya. – Regionalny rząd demoralizuje nasze dzieci, wprowadzając ideologiczny program edukacyjny, obowiązkową indoktrynację narzuconą przez lewicę – powiedział Garriga.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej