RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Gliński o konieczności pomocy Ukrainie. „Większość krajów tego nie rozumie”

„Jesteśmy z Ukrainą od samego początku tej wojny” (fot. Sean Gallup/Getty Images)
„Jesteśmy z Ukrainą od samego początku tej wojny” (fot. Sean Gallup/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Część krajów to rozumie, większość nie. Dla większości ta wojna jest gdzieś na antypodach, a nie u bram Europy – ocenił na antenie radiowej Trójki wicepremier, minister kultury Piotr Gliński. – Oni walczą o przeżycie, o przetrwanie. Także instytucje kultury – powiedział.

Liderzy pomocy Ukrainie spotkają się w Rzeszowie. Rusza szczyt W4UA

Za niespełna tydzień, w dniach 7-9 grudnia w Rzeszowie odbędzie się międzynarodowe spotkanie World for Ukraine Summit 2022. Celem szczytu W4UA...

zobacz więcej

Minister kultury Ukrainy Ołeksandr Tkaczenko zaapelował we wtorek w Brukseli o wsparcie finansowe UE dla ukraińskich instytucji kultury i mediów.


Jest nienajlepiej z tą pomocą. Nie ma także decyzji komisarz ds. kultury co do oddzielnego dedykowanego funduszu dla wsparcia Ukrainy – zaznaczył Gliński. 


Tkaczenko przywizół ze sobą listę konkretnych potrzeb – podkreślił wicepremier. Chodzi o generatory prądu czy grzejniki potrzebne do funkcjonowania.


Jesteśmy z Ukrainą od samego początku tej wojny. Także w obszarze współpracy kulturalnej. Byłem trzykrotnie w czasie wojny na Ukrainie. Współpracujemy na co dzień i wiemy, jakie tam są potrzeby. (...) Tam ludzie nie mają zaspokojonych podstawowych potrzeb – mówił Gliński.


Zapytany, jaka była reakcja państw na prośby Ukraiców, wicepremier określił ją jako „stonowaną”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej