RAPORT

Pogarda

Jerzy S. usłyszał zarzut. Jest nagranie ze zdarzenia z motocyklistą

 Jerzy S. usłyszał zarzut w prokuraturze (fot. PAP/Łukasz Gągulski)
Jerzy S. usłyszał zarzut w prokuraturze (fot. PAP/Łukasz Gągulski)

Najnowsze

Popularne

Jerzy S. złożył we wtorek zeznania w Prokuraturze Rejonowej Kraków-Krowodrza po tym, jak 17 października spowodował kolizję z motocyklistą będąc pod wpływem alkoholu. Aktor usłyszał zarzut prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości. „Fakt” opublikował nagranie, które zarejestrowała kamera zamontowana na kasku potrąconego motocyklisty.

Jerzy S. nie jest jedynym celebrytą kierującym pod wpływem. Ten film robi wrażenie

Znany aktor Jerzy S. prowadził samochód pod wpływem alkoholu, gdy w poniedziałek po południu potrącił motocyklistę. W jego organizmie policjanci...

zobacz więcej

75-latek w połowie października potrącił w al. Mickiewicza w Krakowie 44-letniego motocyklistę, o czym jako pierwszy poinformował portal tvp.info. Aktor uderzył go autem w łokieć, motocyklista się przewrócił.


Kierowca auta jechał dalej, bo – jak tłumaczył potem na miejscu policji – nie zauważył kolizji. Kiedy został zatrzymany, badanie wykazało, że ma 0,7 promila alkoholu w organizmie.

 

Usłyszał zarzuty

 

Bartosz Izdebski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie mówił, że „44-letni motocyklista został trącony w rękę, niegroźnie. Zaraz po kolizji był na kontroli w szpitalu”.


We wtorek Jerzy S. był przesłuchiwany w prokuraturze. Usłyszał zarzut prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości, przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. 


– Podejrzany opisał przebieg zdarzenia. Stwierdził, że nie miał świadomości, że doszło do kolizji z innym użytkownikiem drogi. Wyjaśnił, że widział innego użytkownika ruchu, który coś do niego krzyczał. To jednak spowodowało, że podejrzany miał poczuć strach – przekazał cytowany przez PAP Janusz Hnatko z krakowskiej prokuratury okręgowej.
Pijany aktor potrącił motocyklistę. Jak się tłumaczył?

Policja bada okoliczności wypadku, do którego doszło w poniedziałek w Krakowie. 75-letniemu mężczyźnie, który pod wpływem alkoholu potrącił...

zobacz więcej

W środę dziennik „Fakt” opublikował nagranie z kasku motocyklisty, na którym zarejestrowano całe zdarzenie. 


„Na wideo widać, jak czarny lexus podczas manewru skrętu w lewo uderza z impetem w 44-letniego Sławomira G. Auto, które prowadzi aktor, nie zatrzymuje się. Motocykliście udaje się utrzymać równowagę i rusza w pościg za czarnym lexusem” – informuje tabloid. 


„Fakt” publikuje nagranie ze zdarzenia


Następnie motocyklista dogania Jerzego S. i zajeżdża mu drogę, zmuszając go do zatrzymania. 


Aktor otwiera okno i rozmawia z motocyklistą. – Nie wiesz, to się dowiesz, dzwonię na policję – wykrzykuje kierowca motocykla. 


S. po chwili odjeżdża. Motocyklista po raz kolejny go dogania i zatrzymuje. Dochodzi do kolejnej wymiany zdań. Słyszymy, jak kierowca motocykla mówi: „Dzwonię na policję, potrąciłeś mnie, człowieku, nie uciekaj. To wszystko się nagrywa".


Celebryta dopytuje: „Gdzie cię potrąciłem?”. Motocyklista odpowiada: „Dowiesz się, jak przyjedzie policja”. Motocyklista po raz kolejny dzwoni na policję.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej