RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

CBA weszło do stołecznego ratusza. Są zatrzymania

Michał  D. w styczniu 2020 roku został szefem Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w stołecznym ratuszu (fot. arch.PAP/Marcin Obara)
Michał D. w styczniu 2020 roku został szefem Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w stołecznym ratuszu (fot. arch.PAP/Marcin Obara)

Najnowsze

Popularne

Michał D. szef Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego stołecznego ratusza został zatrzymany w środę przez CBA na polecenie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.

Liderzy pomocy Ukrainie spotkają się w Rzeszowie. Rusza szczyt W4UA

Za niespełna tydzień, w dniach 7-9 grudnia w Rzeszowie odbędzie się międzynarodowe spotkanie World for Ukraine Summit 2022. Celem szczytu W4UA...

zobacz więcej

Informację o zatrzymaniu Michała D. potwierdził w rozmowie z PAP rzecznik Prokuratury Regionalnej w Szczecinie Marcin Lorenc. Jak dodał, chodzi o śledztwo dotyczące ujawniania informacji niejawnych. Czynności prokuratorskie są wykonywane w Warszawie. Prok. Lorenc przekazał, że prokuratura nie udziela obecnie więcej informacji w tej sprawie.


Informację o zatrzymaniu Michała D. jako pierwszy podał portal rmf24.pl, który sprecyzował, że chodzi o jeden z wątków śledztwa dotyczącego afery wokół zakładów chemicznych w Policach w Zachodniopomorskiem.

„Incydent z udziałem samolotów wojskowych Rosji i Chin”. Korea Płd. poderwała myśliwce

Rosyjskie i chińskie samoloty wojskowe wleciały w środę do strefy identyfikacji obrony powietrznej Korei Południowej bez uprzedzenia; w odpowiedzi...

zobacz więcej

Michał D. od 1992 był funkcjonariuszem komendy powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej, pełniąc w latach 1999-2003 funkcję naczelnika sekcji kryminalnej, a od 2004 do 2006 - komendanta powiatowego. Przez następne dwa lata był komendantem powiatowym Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, a w latach 2008-2009 komendantem miejskim w Kielcach. Od 2009 związany ze świętokrzyską komendą wojewódzką, w tym od 2010 r. jako pierwszy zastępca komendanta wojewódzkiego.


W latach 2012-2013 był pierwszym zastępcą komendanta stołecznego policji. Od czerwca 2013 do września 2014 r. pełnił funkcję lubelskiego komendanta wojewódzkiego. 2 września 2014 został powołany na stanowisko komendanta stołecznego, z którego został odwołany w lutym 2016 roku.


W styczniu 2020 roku został szefem Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w stołecznym ratuszu. Wcześniej był dyrektorem stołecznego Biura Polityki Mobilności.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej