RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Nie żyje znany włoski kolarz. Potrąciła go ciężarówka podczas treningu

Davide Rebellin miał 51 lat (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)
Davide Rebellin miał 51 lat (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Znany włoski kolarz Davide Rebellin zginął w środę podczas treningu na rowerze. Został potrącony przez ciężarówkę, której kierowca się nie zatrzymał i jest poszukiwany przez policję. Do wypadku doszło w miejscowości Montebello Vicentino koło Padwy.

Pele trafił do szpitala. Córka piłkarza komentuje

Słynny piłkarz Pele trafił do szpitala w Sao Paulo – poinformował serwis ESPN. 82-letni Brazylijczyk jest leczony na nowotwór, ale nie wiadomo, czy...

zobacz więcej

Rebellin miał 51 lat. Zmarł na miejscu.


Włoch wygrał w karierze kilka znanych klasyków, m.in. Liege-Bastogne-Liege, Amstel Gold Race, Clasica San Sebastian i trzykrotnie Strzałę Walońską. Triumfował także w etapowych wyścigach Tirreno - Adriatico i Paryż - Nicea.


W 2008 roku w Pekinie zdobył srebrny medal olimpijski w wyścigu ze startu wspólnego, ale stracił go kilka miesięcy później w wyniku wykrycia w jego organizmie zabronionej substancji EPO. Został wówczas zdyskwalifikowany na dwa lata.


Po okresie dyskwalifikacji startował w mniej utytułowanych zespołach, m.in. w latach 2013-2016 w CCC Polkowice. Ostatnio jeździł w zespołach niższej dywizji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej