RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Kolejny fake news reżimu Putina nt. Polski. „Gra na potrzeby rosyjskich odbiorców”

Siergiej Naryszkin znów skłamał nt. Polski (fot. Contributor/Getty Images)
Siergiej Naryszkin znów skłamał nt. Polski (fot. Contributor/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Polska przygotowuje się do aneksji obwodu lwowskiego, iwano-frankowskiego i większości obwodu tarnopolskiego Ukrainy – powiedział Siergiej Naryszkin, Dyrektor Służby Wywiadu Zagranicznego Federacji Rosyjskiej, w wywiadzie dla propagandowej agencji RIA Novosti. To kolejny raz, kiedy Kreml usiłuje „przekonać” opinię publiczną, że Warszawa rzekomo przygotowuje się do „rozbioru Ukrainy” – zwraca uwagę Biełsat.

Ukraina w NATO? Sekretarz generalny postawił warunek

Warunkiem wstępnym ewentualnego wstąpienia Ukrainy do NATO jest jej zwycięstwo w wojnie – powiedział w Bukareszcie sekretarz generalny NATO Jens...

zobacz więcej

– Z informacji napływających do rosyjskiej SWR (Służby Wywiadu Zagranicznego) wynika, że Warszawa przyspiesza przygotowania do aneksji zachodnich ziem Ukrainy: terenów obwodu lwowskiego, iwano-frankowskiego i większości obwodu tarnopolskiego Ukrainy – przekonywał Naryszkin.


Według niego, „polskie przywództwo dąży do aktywnego i asertywnego działania” z obawy, że „starsi partnerzy NATO” będą próbowali negocjować z Moskwą w miesiącach zimowych, „lekceważąc nie tylko interesy Ukraińców, ale i Polaków”.


– Tymczasem Warszawa jest przekonana, że należy jej się hojna rekompensata za pomoc wojskową dla Kijowa, za udzielanie schronienia licznym ukraińskim migrantom i wreszcie za niedawny atak rakietowy na terytorium Polski, który Warszawa po cichu „przełknęła” pod naciskiem Stanów Zjednoczonych i czołowych państw europejskich – dodał Naryszkin.Po raz ostatni o „polskich planach aneksji części Ukrainy” szef rosyjskiego wywiadu wspominał pod koniec czerwca. Twierdził wówczas, że Warszawa planuje rozmieścić swój „kontyngent pokojowy” w zachodnich obwodach Ukrainy, gdzie miało powstać „marionetkowe państwo”.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Rosyjska narracja o rzekomo planowanym rozbiorze, rozczłonkowaniu, inwazji lub aneksji Ukrainy nasiliła się od momentu rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na ten kraj – przypomina Biełsat. Rozpowszechniając takie komunikaty, rosyjskie władze grają na potrzeby krajowych odbiorców, których chcą przekonać, że Ukraina została „sprzedana” przez sojuszników i wkrótce również zostanie „zdradzona”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej