RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Fake news TVN24. Jest prawomocny wyrok sądu

Jest wyrok Sądu Apelacyjnego w sprawie fake newsa TVN24 (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)
Jest wyrok Sądu Apelacyjnego w sprawie fake newsa TVN24 (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Prawomocny wyrok sądu zobowiązał redaktora naczelnego TVN24 do opublikowania sprostowania nieprawdziwych informacji, które dotyczyły sposobu dysponowania środkami z Funduszu Sprawiedliwości – przekazał resort sprawiedliwości.

Morozowski w TVN: Wszyscy myliliśmy się w sprawie Rosji [WIDEO]

– Wszyscy, ja też się myliłem i do lutego uważałem, że Rosja jest jak każdy inny kraj – powiedział Andrzej Morozowski w TVN. Wypowiedź ...

zobacz więcej

W wyroku z 28 listopada Sąd Apelacyjny w Warszawie nakazał redaktorowi naczelnemu TVN24 zamieszczenie sprostowania do materiału pod tytułem „Promocja za miliony”, wyemitowanego 22 lutego 2021 roku w audycji „Czarno na białym” TVN24. Sprostowanie ma zostać wyemitowane na antenie TVN24 w trakcie najbliższej emisji tej audycji.


Stacja ma sprostować informację, że w 2020 roku z Funduszu Sprawiedliwości przyznano Fundacji Lux Veritatis środki na kampanię „o bezpieczeństwie w rodzinie”. W rzeczywistości środki na kampanię „Bezpieczni w rodzinie” zostały przyznane w 2019 roku.


Zgodnie z prawomocnym wyrokiem sądu, na antenie TVN24 ma też zostać sprostowana nieprawdziwa informacja, że w 2020 roku Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę nie otrzymała środków z Funduszu Sprawiedliwości. W rzeczywistości fundacja dostała w 2020 roku wsparcie ze środków funduszu.„Opinia publiczna ma prawo do obiektywnych, uczciwych informacji. Rzetelność dziennikarska wymaga staranności podczas zbierania materiałów prasowych. Wówczas nie będzie potrzeby prostowania nieprawdy na drodze sądowej” – wskazał resort.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej