RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Wybuch w ukraińskiej ambasadzie w Madrycie. Niewykluczony atak terrorystyczny

Najnowsze

Popularne

Jeden z pracowników Ambasady Ukrainy w Madrycie odniósł obrażenia w efekcie wybuchu, do którego doszło w środę przed południem. Według ustaleń śledczych cytowanych przez hiszpańskie media poszkodowanym jest pracownik ukraińskiej ambasady, który otwierał przesyłkę dostarczoną do placówki dyplomatycznej. Po wybuchu w ambasadzie Ukrainy w Madrycie ukraiński minister spraw zagranicznych Dmytro Kułeba zarządził pilne wzmocnienie ochrony ukraińskich placówek dyplomatycznych za granicą

Afganistan: zamach w szkole koranicznej. Kilkanaście ofiar śmiertelnych

Co najmniej 15 osób zginęło, a 27 zostało rannych w środę w zamachu bombowym, do którego doszło w mieście Ajbak, stolicy prowincji Samangan w...

zobacz więcej

List, w którym znajdował się ładunek wybuchowy domowej roboty, który eksplodował w środę w ambasadzie Ukrainy w Madrycie, był adresowany do ambasadora Serhija Pohorelcewa; ładunek ten miał niewielką siłę rażenia i spowodował niegroźne obrażenia palca u pracownika placówki dyplomatycznej – wynika z ustaleń hiszpańskiej policji i służb medycznych, na które powołują się lokalne media.


Na terenie, gdzie usytuowana jest ambasada, ruszyły w środę po południu zainicjowane przez oddział antyterrorystyczny poszukiwania materiałów wybuchowych.


Z informacji telewizji Antena3 wynika, że służby dyplomatyczne Ukrainy wciąż odmawiają udzielenia informacji dotyczących eksplozji, a nawet potwierdzenia, że doszło do zdarzenia.Strajk strażaków na największych lotniskach w Australii. Będą zakłócenia

W przyszłym tygodniu na wszystkich ważnych lotniskach Australii odbędzie się strajk strażaków, co spowoduje chaos; będą opóźnienia i odwołania...

zobacz więcej

Ukraina wzmacnia ochronę placówek dyplomatycznych 


Po wybuchu w ambasadzie Ukrainy w Madrycie ukraiński minister spraw zagranicznych Dmytro Kułeba zarządził pilne wzmocnienie ochrony ukraińskich placówek dyplomatycznych za granicą – poinformował w środę rzecznik MSZ w Kijowie Ołeh Nikołenko.


Do ambasady Ukrainy w Hiszpanii przyszła koperta. Podczas kontroli koperta wybuchła w rękach komendanta (ochrony - PAP). Komendant został lekko ranny, jest hospitalizowany, otrzymuje konieczną pomoc medyczną. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo” – napisał Nikołenko w mediach społecznościowych. Zaznaczył, że reszta pracowników ambasady nie ucierpiała w wybuchu.


Minister zwrócił się też do strony hiszpańskiej o „pilne podjęcie działań, by zbadać (okoliczności) napaści na ukraińską placówkę”. – Na miejscu już działają przedstawiciele hiszpańskich służb i pirotechnicy – poinformował Nikołenko.


Kułeba podkreślił, że bez względu na to, kto stoi za organizacją tej eksplozji, „nie uda im się zastraszyć ukraińskich dyplmatów czy zatrzymać ich codzienną pracę nad wzmocnieniem Ukrainy i przeciwdziałaniem rosyjskiej agresji”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej