RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Francja importuje uran z Rosji mimo wojny na Ukrainie

Trwają dostawy rosyjskiego uranu do Francji pomimo wojny na Ukrainie (fot. Shutterstock/RHJPhtotos)
Trwają dostawy rosyjskiego uranu do Francji pomimo wojny na Ukrainie (fot. Shutterstock/RHJPhtotos)

Najnowsze

Popularne

Trwają dostawy rosyjskiego uranu do Francji pomimo wojny na Ukrainie – poinformował francuski portal śledczy Mediapart. Jego reporterzy wraz z aktywistą organizacji Greenpeace udokumentowali rozładunek kontenerów z rosyjskimi materiałami radioaktywnymi w porcie w Dunkierce.

Wywiad: Rosjanie wykorzystują zmodyfikowane pociski jądrowe do ostrzału Ukrainy

Brytyjski wywiad twierdzi, że Rosjanie ostrzeliwują Ukrainę starymi rakietami, z których usunięto głowice jądrowe. Według ekspertów Rosja sięga po...

zobacz więcej

Nasi koledzy z Mediapart uczestniczyli we wtorek w „rozładunku kilkudziesięciu kontenerów i beczek z substancjami radioaktywnymi z Rosji” w porcie w Dunkierce – napisał szef Mediapart Edwy Plenel na Twitterze. 

 

„Po raz pierwszy od lutego 2022 r. we Francji sfotografowano dostawę rosyjskiego uranu naturalnego” – poinformowała reporterka portalu Jade Lindgaard, autorka dziennikarskiego śledztwa. 

 

Rosja została objęta sankcjami przez Unię Europejską, ale sektor jądrowy został z nich wykluczony, zatem dostawy uranu nie są nielegalne. „Dostawa nasuwa jednak poważne pytania etyczne: czy można kontynuować handel uranem bądź bronią jądrową z Rosją, gdy ta prowadzi krwawą wojnę na Ukrainie?” – pyta Mediapart. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej