RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Nowy sondaż do Sejmu. Takiego wyniku PiS nie miało od miesięcy

Najnowsze

Popularne

Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie wygrałoby wybory parlamentarne, gdyby odbywały się teraz. Partia Jarosława Kaczyńskiego osiąga wynik najlepszy od wielu miesięcy i zwiększa do 12 pkt. proc. przewagę nad Koalicją Obywatelską – wynika z nowego sondażu pracowni Social Changes na zlecenie wpolityce.pl.

Komisja Europejska zaakceptowała ustalenia operacyjne związane z KPO

Potwierdzam, że Komisja Europejska zaakceptowała ustalenia operacyjne związane z polskim KPO; to dobry krok – powiedział na konferencji prasowej...

zobacz więcej

Na Zjednoczoną Prawicę głosować zamierza 40 proc. respondentów. Taki wynik oznacza wzrost poparcia dla partii rządzącej o 2 pkt. proc.   

 

28 proc. badanych popiera Koalicję Obywatelską, której notowania spadły o 1 pkt proc. Kolejne miejsce zajmuje Konfederacja, którą wskazało 8 proc. badanych (spadek o 1 pkt proc.).  

 

Poparcie na tym samym poziomie co Konfederacja notują też Lewica (spadek o 1 pkt proc.) i Polska 2050 Szymona Hołowni (bez zmian). 

  

Polskie Stronnictwo Ludowe cieszy się poparciem 4 proc. badanych; to taki sam wynik jak tydzień temu. Na Kukiz‘15 chce głosować 2 proc. badanych, co oznacza wzrost o 1 pkt proc. Poparcie dla Porozumienia bez zmian – 1 proc. 

Deklarowana frekwencja wynosi 57 proc., co oznacza spadek o 1 pkt proc. 

 

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) w dniach od 25 do 28 listopada 2022 roku, na panelu internetowym, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział 1066 osób. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej