RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Miedwiediew grozi NATO. „To organizacja przestępcza, powinna się rozwiązać”

Zastępca szefa Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej  (fot. Yekaterina Shtukina / TASS / Forum)
Zastępca szefa Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej (fot. Yekaterina Shtukina / TASS / Forum)

Najnowsze

Popularne

Zastępca szefa Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej ocenił, że NATO jest organizacją przestępczą i ponownie zagroził atakiem. „Jeśli, jak zasugerował Jens Stoltenberg, NATO zaopatruje kijowskich fanatyków w systemy Patriot wraz z personelem NATO, natychmiast staną się oni uzasadnionym celem naszych sił zbrojnych” – napisał na Telegramie Dmitrij Miedwiediew.

Kuriozalny wpis Miedwiediewa. Grozi pisząc o „wrodzonej dobroci” Rosji

Rosja, z powodów oczywistych dla wszystkich rozsądnych ludzi, nie użyła jeszcze całego swojego arsenału możliwych środków rażenia – napisał na...

zobacz więcej

Czytaj więcej w raporcie: Wojna na Ukrainie 


„Kraje NATO reprezentują nie więcej niż 12 proc. populacji świata. Cywilizowany świat nie potrzebuje tej organizacji. Powinna wyrazić żal przed ludzkością i rozwiązać się ze względu na fakt, że jest organizacją przestępczą” – napisał na Telegramie zastępca szefa Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew.


Dodał, że „nawet Pontifex Maximus nie będzie w stanie rozgrzeszyć ich z grzechów”. Pontifex Maximus był najwyższym kapłanem w hierarchii w antycznym Rzymie, a także przełożonym kolegium kapłanów – Collegium Pontificum.

 

Jego zdaniem Pakt Północnoatlantycki „łatwo zapomniał o tym, co zrobił na całym świecie, między innymi zorganizował zamachy stanu i obalił legalnych liderów państwowych”.

 

„Organizacja i jej przywództwo wydają się, że zapomniały o licznych ofiarach cywilnych w wyniku ich operacji i dostarczania broni ekstremistycznym reżimom”dodał były prezydent Rosji.

 

Czytaj także: Miedwiediew pisze, że Kijów jest „rosyjskim miastem”

 

„Sekretarz Generalny NATO uznał, że Ukraina wygra jako suwerenne, niepodległe państwo. Ale nie powiedział nic o jej integralności terytorialnej. Jakby wygrała, to najwyraźniej w nowych, mocno okrojonych granicach swojej niepodległości, a wszyscy władcy usiądą do stołu negocjacyjnego” – napisał Miedwiediew.

Kuriozalny wpis Miedwiediewa. Pisze o ataku nuklearnym na Ukrainę

Rosja ma prawo do użycia broni jądrowej w razie potrzeby – grozi były rosyjski prezydent Dmitrij Miedwiediew, pisząc o „nazistowskiej” Ukrainie....

zobacz więcej

Według niego „NATO od momentu powstania wielokrotnie udowodniło swój ściśle zamknięty korporacyjny charakter, działając w interesie garstki krajów anglosaskich i ich popleczników”.

 

Zastępca szefa Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej dodał, że „jeśli, jak zasugerował Jens Stoltenberg, NATO zaopatruje kijowskich fanatyków w systemy Patriot wraz z personelem NATO, natychmiast staną się oni uzasadnionym celem naszych Sił Zbrojnych”. „Mam nadzieję, że atlantyccy impotenci to zrozumieją” – zagroził.

 

We wtorek w stolicy Rumunii odbyło się spotkanie ministrów spraw zagranicznych Sojuszu Północnoatlantyckiego. Sekretarz generalny NATO stwierdził, że „najlepszym sposobem na zapewnienie trwałego pokoju na Ukrainie jest dostarczanie jej uzbrojenia”.


– Zgodziliśmy się, że wesprzemy Ukrainę, by poradziła sobie ze zniszczeniami sieci energetycznej – powiedział podczas konferencji prasowej Jens Stoltenberg, podsumowując ustalenia szefów dyplomacji państw członkowskich.

– Pokazujemy jedność i wsparcie dla Ukrainy, nie wycofamy się – zapewnił w Bukareszcie szef NATO.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej