RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Morawiecki: Utworzymy 100 tys. dodatkowych miejsc w żłobkach

Najnowsze

Popularne

Będziemy w najbliższych trzech latach tworzyć dodatkowe 100 tys. miejsc w żłobkach i 500 tys. miejsc pracy. To jest w naszym planie i myślę, że to zmieni Polskę jeszcze bardziej na lepsze – powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki.

Maląg: Użłobkowienie w Polsce od 2015 r. wzrosło dwukrotnie

Użłobkowienie w Polsce wzrosło dwukrotnie, z 12,4 proc. w 2015 r. do 25,5 proc. w 2020 r. – powiedziała minister rodziny Marlena Maląg. Dodała, że...

zobacz więcej

Premier wraz z szefową MRiPS odwiedzili w środę żłobek w Pilawie. 


– Wiemy doskonale, że dzieci są największym skarbem rodziców, ale powinny być i są też największym skarbem dla państwa polskiego. Aby nie był to tylko pusty slogan, to polityka rodzinna musi iść w ślad za tym hasłem – podkreślił premier. 

 

Dlatego, jak wskazał, polski rząd wdrożył m.in. nowe zasady finansowania. – Takie, które ułatwiają wychowanie dziecka – mamy wiele różnych, nowych rozwiązań, sposobów finansowania, które pomagają w realizacji wszystkich marzeń rodziców – powiedział szef rządu. 

 

Podkreślił, że w 2013, 2014 r. w Polsce było poniżej 80 tys. miejsc w żłobkach. – W tym roku, na koniec, będzie to powyżej 230 tys., miejsc w żłobkach dla maluchów. (...) Potrojenie miejsc w żłobkach jest czymś, co daje realną możliwość podjęcia pracy dla kobiet, dla mam – podkreślił. 

 

– Będziemy w najbliższych trzech latach tworzyć dodatkowe 100 tys. miejsc w żłobkach i 500 tys. miejsc pracy. To jest w naszym planie i myślę, że to zmieni Polskę jeszcze bardziej na lepsze – zapowiedział. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej