RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Sobolewski o komisji ds. badania wpływów rosyjskich: Dziś będzie złożony projekt ustawy

Najnowsze

Popularne

Będzie złożony prawdopodobnie dzisiaj projekt ustawy o komisji, która wyjaśni wszystkie okoliczności – powiedział sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski, pytany o komisję ds. badania wpływów rosyjskich.

Komisja zbada wpływ Rosji na bezpieczeństwo energetyczne Polski [WIDEO]

Powstanie komisja do zbadania polityki energetycznej Polski w latach 2007-2015.

zobacz więcej

Na antenie TVP Info Krzysztof Sobolewski był m.in. pytany o komisję ds. badania wpływów rosyjskich.


– Będzie złożony prawdopodobnie dzisiaj projekt takiej ustawy o komisji, która wyjaśni wszystkie okoliczności – poinformował sekretarz generalny PiS.


– Będzie nad czym pracować i prawdopodobnie wnioski z tego mogą niektórych zszokować, a niektórzy już się boją – ocenił. 

 

Państwowa Komisja ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne RP w latach 2007-22 będzie się składać z dziewięciorga członków powoływanych i odwoływanych przez Sejm RP. Na jej czele stanie przewodniczący wybierany spośród członków – informuje Prawo i Sprawiedliwość na Twitterze. 

 

Komisja ma analizować m.in. czynności urzędowe, tworzenie, powielanie, udostępnianie informacji osobom trzecim; wpływanie na treść decyzji administracyjnych; wydawanie szkodliwych decyzji; składanie oświadczeń woli w imieniu organu władzy publicznej lub spółki; zawieranie umów czy dysponowanie środkami publicznymi lub spółki. 

Propozycja Patriotów PR-ową sztuczką? Nowe informacje niemieckich mediów

„Gest solidarności” niemieckiej minister obrony Christine Lambrecht, jakim miało być udostępnienie Polsce baterii Patriot, to efekt wykonania przez...

zobacz więcej

Decyzje, które będzie mogła podjąć komisja to: uchylenie decyzji administracyjnej wydanej w wyniku wpływów rosyjskich, wydanie zakazu pełnienia funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi do 10 lat oraz cofnięcie i zakaz poświadczania bezpieczeństwa na 10 lat – czytamy w komunikacie. 

 

W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedzieli przedstawienie projektu ustawy i powołanie komisji weryfikacyjnej w sprawie zbadania rosyjskich wpływów na bezpieczeństwo Polski.


– Należy zweryfikować wpływ rosyjskiej polityki, biznesu i agentów na bezpieczeństwo wewnętrzne i energetyczne Polski; nie mamy niczego do ukrycia, dlatego powinien być zweryfikowany okres od 2007 r. do obecnych czasów – powiedział Morawiecki.  

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej