RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Radni PiS chcieli odwołać zastępcę burmistrza Targówka. W tle afera pedofilska

Afera pedofilska na Targówku (fot. PAP/Rafał Guz)
Afera pedofilska na Targówku (fot. PAP/Rafał Guz)

Na nadzwyczajnej sesji rady dzielnicy Targówek radni PiS chcieli odwołania zastępcy burmistrza Krzysztofa Miszewskiego. Zarzucali mu m.in. współpracę z aktywistą Robertem K., który później został skazany za pedofilię. W tajnym głosowaniu wniosek upadł, przeciwni byli radni PO.

Afera pedofilska w Warszawie. Aktywista Robert K. skazany

Oskarżony o pedofilię aktywista Robert K. usłyszał w piątek wyrok skazujący go na 2,5 roku więzienia. Oskarżony dobrowolnie poddał się karze. Nad...

zobacz więcej

– W naszej ocenie pan burmistrz utracił zaufanie. Dwa podstawowe powody to: brak faktur lub jakichkolwiek dowodów płatności za imprezy, które współorganizował z Robertem K. w Wiosce Żywej Archeologii oraz próba usunięcia nagrań z posiedzeń zespołu kontrolnego przez pracownika bezpośrednio podległego burmistrzowi Miszewskiemu – przekazała radna z Targówka Marta Borczyńska.

 

Za odwołaniem burmistrza było w tajnym głosowaniu 10 radnych, 11 przeciw, a 4 radnych wstrzymało się od głosu. Przeciwko odwołaniu byli radni Platformy Obywatelskiej; uważali, że wniosek ma podłoże polityczne. Radni Klubu Radnych Mieszkańcy Bródna, Targówka, Zacisza wstrzymali się od głosu.

 

Afera pedofilska

 

– W dalszym ciągu koalicja rządząca na Targówku nie chce wyciągnąć konsekwencji z jednej z największych afer, jakie miały miejsce na terenie dzielnicy – oceniła Borczyńska.

 

Czytaj także: Związany z PO „społecznik” organizował atrakcje dla dzieci


Radni Targówka prowadzą kontrolę tzw. sprawy Wioski Żywej Archeologii, czyli finansowania działalności oskarżonego o pedofilię Roberta K. przez dzielnicowy urząd. Robert K. otrzymał około 400 tys. zł ze środków publicznych, w tym z budżetu obywatelskiego.


Osobną kontrolę prowadzi też warszawski ratusz. Wątkiem tym również zajmuje się Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Północ.

„Afera pedofilska” na Targówku. „Próba zatuszowania sprawy”

Ani mieszkańcy, ani przedsatwiciele mediów do tej chwili nie otrzymali linku bądź jakiejkolwiek informacji, która by pozwalała na bieżąco śledzić...

zobacz więcej

Prokuratura zajmuje się również sprawą usunięcia nagrania z posiedzeń zespołu kontrolnego przez p.o. naczelnika wydziału obsługi rady dzielnicy, którego przełożonym jest właśnie wiceburmistrz Miszewski. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożyli radni PiS.

 

Oskarżony o pedofilię aktywista Robert K. usłyszał 4 listopada wyrok skazujący go na 2,5 roku więzienia. Nad ewentualnym zaskarżeniem tego wyroku zastanawia się Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga.

 

Robert K. ma zasądzony zakaz przebywania na terenie szkół i innych miejsc, gdzie jest prowadzona edukacja małoletnich na 10 lat, a także dożywotni zakaz zajmowania wszelkich stanowisk, wykonywania wszelkich zawodów i działalności związanych z wychowaniem, edukacją, leczeniem małoletnich lub opieki nad nimi.

 


W akcie oskarżenia wobec Roberta K. były wymienione trzy małoletnie ofiary. Miał on wielokrotnie obcować płciowo z osobą poniżej 15. roku życia, w stosunku do kolejnej ofiary doprowadzić do poddania się innej czynności seksualnej przy wykorzystaniu jej bezradności, a w stosunku do trzeciej dopuścić się dwukrotnego udzielenia jej środka odurzającego oraz naruszania nietykalności cielesnej małoletniej. Robert K. przyznał się do pierwszego z zarzucanych mu czynów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej