RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

„Do ostatniego zęba”. Ujawniono zaskakujący dokument z sądu ws. sędziego Żurka

Najnowsze

Popularne

Sędzia Waldemar Żurek, jeden z liderów stowarzyszenia Themis, kilka lat temu pozwał krakowski sąd m.in. za „molestowanie”. Jak ujawnia „Gazeta Polska”, pełnomocnik sędziego złożył w procesie kilka wniosków dowodowych, by rozszerzyć roszczenia. Żurek uznał, że przez sytuację z ostatnich lat ma problemy zdrowotne i chce pieniędzy na odbudowę startego uzębienia – donoszą dziennikarze.

Sędzia Żurek z zarzutami. „Sfałszował kilkadziesiąt orzeczeń”

Rzecznik dyscyplinarny sędziów postawił krakowskiemu sędziemu Waldemarowi Żurkowi kolejne zarzuty dyscyplinarne. Według rzecznika sędzia podał...

zobacz więcej

Były rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa sędzia Waldemar Żurek w 2018 roku złożył pozew przeciwko Sądowi Okręgowemu w Krakowie. Jak przypomina gazeta, w pierwotnym pozwie sędzia domagał się odszkodowania w kwocie minimalnego wynagrodzenia (wówczas 2100 zł) za naruszenie zasady równego traktowania w zatrudnieniu. 

 

Jak zaznaczono, przejawiało się ono „w szczególności poprzez dyskryminowanie w formie molestowania”. Jednak nie chodziło o molestowanie seksualne, a – zgodnie z definicją – zachowania sprzeczne z normami społecznymi. 

 

Żurek – wskazuje gazeta – zażądał też 10 tys. zł wpłaty na rzecz Fundacji Serce Dziecka za naruszenie dóbr osobistych „w szczególności godności, czci i zdrowia”. Akta tej sprawy trafiły do sądu w Katowicach. Dziennikarzom „GP” odmówiono wglądu w akta. 

 

W połowie lipca 2021 roku pełnomocnik Żurka złożył wnioski dowodowe dotyczące m.in. rozszerzenia roszczeń. Gazeta podaje, że w jednym z nich powód domagał się zapłaty ponad 80 tys. zł oraz przywrócenia na funkcję rzecznika prasowego krakowskiego sądu. Jednak wniosek ten został zwrócony. 

Dziennikarze ujawniają, że nie był to jedyny wniosek. „Żurek czuł się nie tylko molestowany, narzekał na odsunięcie od pracy, ale uznał, że przez sytuację z ostatnich lat ma problemy z zębami” – czytamy. 

 

„Dopuszczenie dowodu z opinii biegłego stomatologa na fakt czy stan uzębienia powodowa mógł zostać spowodowany długotrwałym stresem, prowadzącym do ścierania uzębienia, a jeśli tak, to na fakt sposobu i kosztów odbudowy uzębienia powoda. Celem zabezpieczenia tego dowodu prosimy o pilne zlecenie badań u biegłego, gdyż W. Żurek musi obecnie dokonać interwencyjnej nadbudowy uzębienia startego patologicznie na skutek stresu” – taki wniosek złożył w sądzie pełnomocnik sędziego Żurka. 

 

Gazeta podaje, że nie zdołała ustalić, co stało się z wnioskiem. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej