RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Akcja CBA. Trzy osoby zatrzymane

Od początku śledztwa kwota ujawnionych fikcyjnych faktur wyniosła ponad 92 mln zł (fot. CBA)
Od początku śledztwa kwota ujawnionych fikcyjnych faktur wyniosła ponad 92 mln zł (fot. CBA)

Najnowsze

Popularne

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzy kolejne osoby, które miały korzystać z 80 fałszywych faktur VAT na pół mln zł. Do tej pory CBA w śledztwie zatrzymało 44 osoby, 91 usłyszało zarzuty, a do sądów trafiło ponad 40 aktów oskarżenia.

Wyłudzili dotacje dla firm podczas pandemii. CBA i policja zatrzymały pięć osób

Centralne Biuro Antykorupcyjne i policja zatrzymały pięć osób, które miały wyłudzić środki z pomocy dla firm podczas pandemii. Kupili 30 firm i...

zobacz więcej

Zespół prasowy CBA poinformował, że zatrzymań dokonali funkcjonariusze z warszawskiej delegatury Biura na terenie województwa mazowieckiego. To 12. akcja CBA w tej sprawie. 

  

W nadzorującej śledztwo - dotyczące wystawiania fałszywych faktur oraz powoływania się na wpływy w zamian za korzyści majątkową – warszawskiej prokuraturze okręgowej zatrzymani przez CBA usłyszeli zarzut używania poświadczających nieprawdę faktur. 

  

Od początku śledztwa kwota ujawnionych w sprawie fikcyjnych faktur wyniosła ponad 92 mln zł. 

  

Zespół prasowy CBA zaznaczył, że w wyniku prowadzonych działań część przedsiębiorców dobrowolnie zgłosiła się do urzędów skarbowych. Uregulowali w nich należności, których zapłaty chcieli uniknąć korzystając w swej działalności z nierzetelnych faktur VAT. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej