RAPORT

Pogarda

Środa z opadami również śniegu i marznącą mżawką [PROGNOZA]

Na drogach może być niebezpiecznie (fot. PAP/Andrzej Lange)
Na drogach może być niebezpiecznie (fot. PAP/Andrzej Lange)

Najnowsze

Popularne

W środę zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, tylko na południu i południowym zachodzie większe przejaśnienia i okresowe rozpogodzenia. Na północnym wschodzie wystąpi słaba mżawka, okresami marznąca, głównie rano i wieczorem. Wystąpią także słabe opady śniegu. Rano i wieczorem mogą wystąpić mgły ograniczające widzialność do 300 metrów – ostrzega IMGW.

Gdzie w ciągu najbliższych godzin spadnie śnieg? Możliwa też marznąca mżawka

W nocy z wtorku na środę spadnie słaby śnieg i marznąca mżawka w północnej części kraju. W wielu miejscach okresami marznące będą też mgły, które...

zobacz więcej

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nad wschodnią i środkową Europą nadal dominować będzie rozległy wyż z centrum nad zachodnią Rosją. Ośrodki niżowe obecne będą u wybrzeży Portugalii nad Morzem Jońskim. Polska będzie na skraju wyżu znad Rosji. Z południowego wschodu napływać będzie umiarkowanie chłodne powietrze polarne morskie.


W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami na południu i południowym zachodzie kraju. Na północy i północnym wschodzie możliwe słabe opady deszczu lub mżawki, na wschodzie także śniegu, początkowo niewielka możliwość wystąpienia marznącej mżawki powodującej gołoledź. Rano gdzieniegdzie będą utrzymywać się mgły ograniczające widzialność do 200 m.


Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. 


Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1017 hPa i będzie nieznacznie wzrastać.Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej