RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Węgry się wyludniają. Rodzi się coraz mniej dzieci

Na Węgrzech rodzi się coraz mniej dzieci (fot. Pexels)
Na Węgrzech rodzi się coraz mniej dzieci (fot. Pexels)

Najnowsze

Popularne

Od listopada 2021 do października 2022 r. liczba urodzeń na Węgrzech zmniejszyła się o 3,9 proc. W październiku urodziło się w tym kraju o prawie 12 proc. mniej dzieci niż w tym samym miesiącu rok wcześniej – wynika z danych węgierskiego Głównego Urzędu Statystycznego (KSH).

Stan zagrożenia wojną na Węgrzech. Rząd podjął decyzję

Premier Węgier Viktor Orban podpisał rozporządzenie rządu przedłużające o kolejne siedem miesięcy stan zagrożenia w związku z toczącą się na...

zobacz więcej

Według wstępnych danych KSH w październiku 2022 r. urodziło się około 7,3 tys. dzieci, zmarło 10,8 tys. osób. Od listopada 2021 roku do października 2022 r. liczba zgonów zmniejszyła się o 8,3 proc., a liczba małżeństw – o 6,4 proc. w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej.


W poniedziałek na Węgrzech zakończył się też spis powszechny ludności. Jak informuje dziennik „Nepszava”, KSH otrzymał dane dotyczące maksymalnie 9,3 mln mieszkańców kraju, podczas gdy liczba ludności wynosi 9,68 mln.


„Różnica może wynikać po prostu z faktu, że tak wiele osób nie wypełniło ankiety, ale nasze źródła sugerują, że może być też inny powód. Wiele osób może już mieszkać za granicą, nie ma domu na Węgrzech i dlatego nie zostały uwzględnione w spisie w pierwszej kolejności, lub jeśli posiadają majątek na Węgrzech, nie otrzymały zaproszenia do spisu” – oceniła gazeta.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej