Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

MŚ 2022. Anglia dopełniła formalności, USA gra dalej

Marcus Rashford (pierwszy z lewej) strzela swojego trzeciego gola na tym turnieju. (fot. Getty)

Najnowsze

Popularne

Anglicy nie dali żadnych szans Walijczykom pokonując ich 3:0 i pieczętując swój awans do fazy pucharowej katarskiego mundialu. Dołączyły do nich Stany Zjednoczone, które w drugim meczu ostatniej serii gier Grupy B pokonały Iran 1:0. W 1/8 Anglia zmierzy się z Senegalem, a USA z Holandią.

MŚ 2022. Holandia i Senegal z awansem, Ekwador jedzie do domu

Holandia pewnie pokonała Katar 2:0 i zajęła pierwsze miejsce w grupie A piłkarskich mistrzostw świata. Zaciętą walkę o awans z drugiego miejsca...

Przed meczem było jasne, że tylko zwycięstwo utrzyma Amerykanów w turnieju, więc od początku oglądaliśmy ich ataki. Irańczycy bronili się bardzo głęboko, nie zbliżali się do pola karnego przeciwnika.

Napór piłkarzy prowadzonych przez Gregga Berhaltera przyniósł efekt w 38. minucie. Serginio Dest urwał się prawą stroną i dograł w pole karne do Christiana Pulisicia, a ten nie miał problemu z pokonaniem Beiranvanda. Strzelec gola dla Amerykanów doznał urazu podczas oddawania strzału i nie wyszedł już na drugą połowę.

Wraz z upływem minut Iran zaczął dochodzić do sytuacji, jednak niewiele z nich wynikało. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry Irańczycy domagali się karnego, ale arbiter Mateu Lahoz słusznie kazał grać dalej. Stany Zjednoczone zasłużenie pokonały Iran i mogą się przygotowywać do sobotniego starcia z Holendrami.

Iran - USA 0:1

Christian Pulisic (38’)
Zobacz skrót meczu!

Spacerek Anglików

W równolegle rozgrywanym meczu niewiele się działo w pierwszych 45 minutach. Anglicy bili głową w mur, nie potrafiąc przełamać walijskiej defensywy. Ci liczyli na kontry, ale mieli tylko jedną sytuację. Na więcej nie pozwalała im gigantyczna przewaga w posiadaniu piłki Synów Albionu - aż 74% do 26% podczas pierwszej połowy.

Co nie udało się w pierwszej części gry, Anglicy zrobili na początku drugiej. Najpierw ładnie z rzutu wolnego przymierzył Marcus Rashford, a dwie minuty później Phil Foden wykorzystał fatalne nieporozumienie w szeregach Walijczyków. Rashford dorzucił jeszcze jedną bramkę w 68 minucie i to był ostatni akord tego meczu, który dla obu drużyn mógłby się już skończyć w tamtym momencie. Anglia wygrywa grupę B i w niedzielę spotka się z Senegalem.

Walia - Anglia 0:3

Marcus Rashford (50’, 68’), Phil Foden (52’)