RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Stan zagrożenia wojną na Węgrzech. Rząd podjął decyzję

Viktor Orban podpisał rozporządzenia przedłużające stan wyjątkowy o 7 miesięcy (fot.  Nicolas Economou/NurPhoto via Getty Images)
Viktor Orban podpisał rozporządzenia przedłużające stan wyjątkowy o 7 miesięcy (fot. Nicolas Economou/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Premier Węgier Viktor Orban podpisał rozporządzenie rządu przedłużające o kolejne siedem miesięcy stan zagrożenia w związku z toczącą się na Ukrainie wojną.

Węgry. Ogłoszono stan zagrożenia wojną

Węgierski rząd ogłosił, że od 1 listopada zostanie ponownie wprowadzony stan zagrożenia wojną. To efekt dokonanej niedawno zmiany ustawy...

zobacz więcej

Dekret został opublikowany w węgierskim dzienniku urzędowym w poniedziałek wieczorem i zaczął obowiązywać od wtorku.


Jak przypomina portal Telex.hu, w czasie trwania stanu zagrożenia „rząd może przyjąć dekrety zawieszające stosowanie niektórych ustaw”.


Według uzasadnienia podanego w dekrecie specjalny porządek prawny jest potrzebny „w związku z konfliktem zbrojnym i katastrofą humanitarną na Ukrainie oraz w celu zapobieżenia i opanowania ich skutków na Węgrzech”.


Od marca 2020 roku do końca maja 2022 roku (z przerwami) na Węgrzech obowiązywał stan zagrożenia związany z pandemią koronawirusa. Z kolei 24 maja został wprowadzony stan zagrożenia wojną w związku z konfliktem na Ukrainie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej