RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Lewis postawiła na swoim. Roman Polański stanie przed sądem

Charlotte Lewis w 1986 roku grała w filmie  „Piraci" w reżyserii Romana Polańskiego (fot. Pool PELLETIER/SOLA/Gamma-Rapho/Getty)
Charlotte Lewis w 1986 roku grała w filmie „Piraci" w reżyserii Romana Polańskiego (fot. Pool PELLETIER/SOLA/Gamma-Rapho/Getty)

Najnowsze

Popularne

Reżyser Roman Polański stanie przed sądem 5 marca 2024 r. za zniesławienie i za kwestionowanie prawdziwości oskarżeń o wykorzystywanie seksualne wniesionych przeciwko niemu przez aktorkę Charlotte Lewis – zdecydował we wtorek sąd karny w Paryżu.

Amerykański sąd ponownie rozpatrzy sprawę Romana Polańskiego

Prokurator okręgowy hrabstwa Los Angeles Geroge Gascon zgodził się na odtajnienie zapisu przesłuchania Rogera Gunsona, zastępcy prokuratora...

zobacz więcej

W 2010 r. brytyjska aktorka Charlotte Lewis, która w 1986 roku grała w filmie „Piraci” w reżyserii Romana Polańskiego, twierdziła, że była przez niego wykorzystywana seksualnie w jego paryskim mieszkaniu na początku lat 80., kiedy miała 16 lat. 


W wywiadzie opublikowanym przez magazyn „Paris Match” w grudniu 2019 r. Polański zakwestionował oskarżenia Lewis, zarzucając aktorce kłamstwa. 


Reżyser przytoczył wówczas zdanie przypisywane Lewis w 1999 r.: „Wiedziałam, że Roman zrobił coś złego w Stanach Zjednoczonych, ale chciałam być jego kochanką (...). Prawdopodobnie chciałam tego bardziej niż on”. 


Lewis zakwestionowała jednak prawdziwość tych słów w wywiadzie dla brytyjskiego „News of the World” w 2010 roku. „Wiele cytatów przypisywanych mi w artykule nie jest dokładnych” – powiedziała wówczas aktorka. 


Prawnicy Lewis złożyli w marcu 2020 roku pozew do sądu przeciwko reżyserowi. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej