RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Pseudokibice Cracovii porwali i torturowali znajomego. Dziś usłyszeli wyrok

Sąd skazał winnych porwania w 2017 roku (fot. PAP/Łukasz Gągulski)
Sąd skazał winnych porwania w 2017 roku (fot. PAP/Łukasz Gągulski)

Najnowsze

Popularne

Kary od 5 lat i dwóch miesięcy do 6 lat i ośmiu miesięcy więzienia zasądzono wobec oskarżonych powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców Cracovii, którzy w 2017 porwali dla okupu swojego znajomego Patryka P. Wyrok jest nieprawomocny.

CBŚP rozbiło gang, w skład którego wchodzili kibole trzech drużyn

Funkcjonariusze CBŚP rozbili gang handlarzy narkotyków, w skład którego wchodzili kibole z Krakowa i Rzeszowa. Grupa handlowała głównie amfetaminą,...

zobacz więcej

Wyrok ogłoszono we wtorek w Sądzie Okręgowym w Krakowie. Oskarżeni muszą też zapłacić Patrykowi P. – w ramach naprawy szkody wyrządzonej przestępstwem – 271 tys. zł oraz zadośćuczynienie za krzywdę – 60 tys. zł.


Prokuratura zarzuciła im, że 4 grudnia 2017 r. porwali Patryka P. Wyrok półtora roku więzienia usłyszał również Damian H., który udostępnił posesję, na której przetrzymywano pokrzywdzonego. Jak ustalono w śledztwie, oskarżeni – powiązani ze środowiskiem pseudokibiców Cracovii – zwabili Patryka P. pod siłownię w Krakowie-Swoszowicach. Tam go obezwładnili, skrępowali, wrzucili do bagażnika samochodu i przewieźli do domu przy ul. Tynieckiej, gdzie go przetrzymywali i bili, m.in. nacięli nożem małżowinę lewego ucha i palce prawej dłoni, uszkodzili kolano. Grozili mu bronią palną, straszyli, że pozbawią życia jego i jego najbliższych.


Porywacze zażądali za uwolnienie mężczyzny 150 tys. zł okupu. W tym czasie splądrowali też jego mieszkanie, z którego według ustaleń prokuratury mieli zabrać m.in. 250 tys. zł i złotą biżuterię. Mężczyzna został uwolniony po około sześciu godzinach przetrzymywania i po przekazaniu przez jego ojca 120 tys. zł.


Mężczyźni zostali zatrzymani w połowie grudnia 2017 r. W trakcie zatrzymania jeden z nich – Adrian Z., jak podawała prokuratura, próbował zaatakować policjanta, został postrzelony. Mimo reanimacji, mężczyzna zmarł. Pseudokibice nawoływali na portalu społecznościowym do zemsty, zamieszczając wpis: „rzeki spłyną krwią tych, którzy uśmiercili naszych braci”. W tej sprawie wszczęto odrębne śledztwo.


Sąd skazał we wtorek Mariusza Z. na łączną karę 6 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności, Jakuba Z. na 5 lat i 6 mies., Dawida W. – 6 lat i 6 mies., Mariusza G. – 5 lat i 2 mies., Tigrana P. – 5 lat i 10 mies. i Michała B. na 6 lat i 2 mies.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej