RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Ciężarna kobieta z córeczką zginęły na poboczu drogi. Sąd utrzymał wyrok

Bielski sąd okręgowy utrzymał we wtorek w mocy wyrok sądu pierwszej instancji (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)
Bielski sąd okręgowy utrzymał we wtorek w mocy wyrok sądu pierwszej instancji (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Bielski sąd okręgowy utrzymał we wtorek w mocy wyrok sądu pierwszej instancji, który skazał Krzysztofa S. na 2,5 roku więzienia za doprowadzenie do wypadku drogowego, w którym dwa lata temu zginęła kobieta w ciąży i jej 3-letnia córka.

Pijany kierowca wjechał na chodnik i potrącił pieszych. Zginęła kobieta w ciąży

Kobieta w zaawansowanej ciąży zginęła w wypadku na dk 9 w Lubieni (Świętokrzyskie). Kierowca, który doprowadził do wypadku, był pijany –...

zobacz więcej

Na sali rozpraw we wtorek nie było oskarżonego. 


W pierwszej instancji, przed sądem rejonowym w Żywcu, Krzysztof S. został uznany za winnego doprowadzenia do wypadku i skazany na 2,5 roku więzienia, a także m.in. zapłacenie po 30 tys. zł nawiązek dla dwojga bliskich ofiar. Od wyroku odwołały się obie strony. Prokurator domagał się podwyższenia wyroku do sześciu lat, a mąż i ojciec ofiar – do ośmiu lat. Obrona domagała się uniewinnienia. 


Wypadek wydarzył się 22 października 2020 r. we wsi Gilowice na Żywiecczyźnie. 69-letni wówczas Krzysztof S., prowadząc hyundaia, jechał do pracy. Miał prywatną praktykę lekarską. Nagle stracił panowanie nad autem, zjechał do przydrożnego rowu, a następnie otarł się o drzewo, po czym potrącił stojące przy drodze kobietę w ciąży oraz jej trzyletnia córkę. 36-latka zginęła na miejscu. Trzylatka zmarła w szpitalu. Śmierć poniosło nienarodzone dziecko. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej