RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Musk rozpocznie produkcję telefonów? Jest jeden warunek

Elon Musk jest zdecydowany rozpocząć produkcję własnych smartfonów (fot. Patrick Pleul - Pool/Getty Images)
Elon Musk jest zdecydowany rozpocząć produkcję własnych smartfonów (fot. Patrick Pleul - Pool/Getty Images)

Czy Elon Musk wypuści na rynek własne smartfony? To możliwy scenariusz. Tak ma się stać, jeśli Google i Apple zdecydują o usunięciu aplikacji Twittera ze swoich sklepów Google Play i AppStore.

Fake news Elona Muska. Jest reakcja CNN

Biznesmen Elon Musk, który kupił ostatnio Twitter, udostępnił w tym serwisie grafikę ze swoim wizerunkiem. Sugerowała ona, że stacja CNN oskarżyła...

zobacz więcej

Elon Musk po przejęciu Twittera zapowiedział wprowadzenie na platformie „prawdziwej wolności słowa”. Konto odzyskał m.in. były prezydent Donald Trump. 


To może nie spodobać się Google i Apple. Aplikacje umieszczone w Google Play i AppStore muszą być zgodne z ich własnymi regulaminami. Jeśli tak nie jest, można je ściągać tylko przez przeglądarkę internetową. 


Twitter zostanie usunięty z Google Play i AppStore?


Nowa polityka Twittera, jak coraz częściej spekuluje się w USA, może zdaniem Google i Apple prowadzić do rozpowszechniania mowy nienawiści i fake newsów. 


Liz Wheeler, jedna z prawicowych osobowości medialnych w USA, zdradziła, że jeśli Twitter zostanie zbanowany w AppStore i Google Play, to Musk rozpocznie produkcję własnych smartfonów. 


„Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie (usunięciaTwittera w AppStore i Google Play), ale jeśli tak się stanie, to nie będzie innego wyjścia. Stworzę własny telefon” – skomentował Musk.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej