
Od początku roku w Warszawie skontrolowano 1390 kierowców przewozu na aplikacje mobilne. 90 kierowców nie miało prawa jazdy, 53 posługiwało się fałszywym dokumentem, 141 nie miało licencji, a 22 zatrzymała Straż Graniczna.
Jedna ze znanych firm realizujących usługi pośrednictwa w przewozie osób za pośrednictwem aplikacji może stracić licencję. W trakcie kontroli...
zobacz więcej
Stołeczni urzędnicy wspólnie z policją i strażą graniczną kontrolują kierowców przewozów na aplikacje.
„Samorząd ma ograniczone możliwości i narzędzia: tu potrzebna jest zdecydowana reakcja ustawodawcy i reakcja odpowiednich służb, przede wszystkim policji” – powiedziała wiceprezydent Warszawy Aldona Machnowska-Góra.
Ostatnie kontrole zostały przeprowadzone 18 i 24 listopada. Uczestniczyli w nich policjanci i strażnicy graniczni.
Łącznie przeprowadzono 122 kontroli w wyniku czego stwierdzono, że 1 kierowca legitymował się fałszywym prawem jazdy, 8 kierowców nie miało uprawnień do kierowania pojazdami, 2 było po użyciu środków odurzających, jeden miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, 24 nie spełniało wymagań ustawy o transporcie drogowym w zakresie wykonywania transportu drogowego osób (np. brak licencji, brak badań lekarskich lub psychologicznych) oraz naruszyli przepisy prawa miejscowego (np. nieprawidłowe oznakowanie taksówki).
Akcję mającą na celu zwalczanie przestępstw w środkach transportu na aplikację w ostatnich dniach przeprowadzili policjanci w Warszawie....
zobacz więcej
Od początku roku do 28 listopada sprawdzono 1390 kierowców. 53 kierowców legitymowało się fałszywym prawem jazdy, 90 kierowców nie miało uprawnień do kierowania pojazdami, 5 kierowców było nietrzeźwych, 4 po użyciu środków odurzających, 2 kierowców miało sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Odholowano 57 samochodów, 141 kierowców nie spełniało wymagań ustawy o transporcie drogowym w zakresie wykonywania transportu drogowego osób (np. brak licencji), a 22 kierowców zatrzymała Straż Graniczna.
„Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa przy przewozie osób pojazdem samochodowym przeznaczonym konstrukcyjnie do przewozu nie więcej niż 7 osób łącznie z kierowcą zabronione jest wykorzystywanie aplikacji mobilnych” – podkreślił ratusz. Przypomniał, że przewóz na „aplikację” mogą wykonywać przedsiębiorcy posiadający licencję „TAXI”.
„Wsiadając do taksówki należy zwrócić uwagę czy pojazd posiada lampę na dachu z napisem »TAXI« wymaganą w przypadku licencjonowanych taksówek oraz czy wewnątrz pojazdu – w widocznym miejscu, znajduje się specjalny identyfikator z danymi kierowcy (imieniem, nazwiskiem i zdjęciem)” – zaznaczyli warszawscy urzędnicy.