RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Pracownik zakładu pogrzebowego znieważył zwłoki. Chciał zapalić

Szokujące zachowanie 30-latka (fot. Shutterstock/Perova Evgeniya)
Szokujące zachowanie 30-latka (fot. Shutterstock/Perova Evgeniya)

30-letni mężczyzna pracujący w zakładzie pogrzebowym w Elblągu usłyszał zarzuty usiłowania ograbienia grobów i znieważenia zwłok – poinformowała Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

Rzeczniczka tej prokuratury Grażyna Wawryniuk przekazała, że podejrzany 30-latek był zatrudniony w Zakładzie Pogrzebowym Charon w Elblągu i pracował przy pochówkach. 

 

We wrześniu, w trakcie jednego z pogrzebów, mężczyzna wyjął z grobu złożone w nim przez członków rodziny przedmioty – zegarek oraz tytoń. Z uwagi na interwencję innego pracownika zakładu 30-latek nie zdołał dokonać kradzieży. 

 

Jednak podczas innego pochówku, już po otwarciu trumny, przeszukał ubrania zmarłego, by zabrać papierosy, które miała umieścić tam rodzina. 

 

Nie znalazł ich, bowiem zostały przełożone w inne miejsce przed zamknięciem trumny. Nie zamknął trumny we właściwy sposób, co spowodowało częściowe zasypanie zwłok ziemią. Tym samym dopuścił się ich znieważenia – wskazuje prokurator. 

30-latek nie przyznał się do zarzutów. Prokurator zastosował wobec niego dozór policji i zakaz wykonywania prac związanych z pogrzebami. – Podstawą przedstawienia zarzutów był zebrany w tej sprawie materiał dowodowy, w tym eksperyment procesowy – wskazuje Wawryniuk. 

   

Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej