RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Mentzen i Korwin ogłosili zmianę nazwy partii. Internauci: Potężna wtopa

Janusz Korwin-Mikke i Sławomir Mentzen (fot. Adam Chelstowski / Forum)
Janusz Korwin-Mikke i Sławomir Mentzen (fot. Adam Chelstowski / Forum)

Najnowsze

Popularne

„Partia KORWiN zmienia nazwę na Nowa Nadzieja” – pochwalił się na Twitterze członek tego ugrupowania Sławomir Mentzen. Hasło brzmi chwytliwie i pozytywnie, ale… już od dawna jest wykorzystywane przez Stowarzyszenie Nowa Nadzieja, organizujące spotkania z lewicowymi aktywistami i politykami.

Fake news opozycji ws. zysków Orlenu i cen paliw

Politycy Koalicji Obywatelskiej rozpowszechniają grafikę o tym, że PKN Orlen notuje rekordowe zyski. Za ich rządów, wyniki finansowe były duże...

zobacz więcej

Zmiana nazwy partii ma związek ze zmianą lidera. W ubiegłym miesiącu odbył się bowiem kongres partii KORWiN, na którym dotychczasowy prezes Janusz Korwin-Mikke oddał stanowisko.


Nowym szefem formacji został Sławomir Mentzen. Teraz lider ugrupowania ogłosił nową nazwę: Nowa Nadzieja.„Jeszcze nie zaczęli i już wpadka” – piszą internauci. „Potężna wtopa” – dodają. Powód?


„Jeżeli to oznacza, że działacze radykalnej partii zaczynają zmieniać poglądy na lepsze to się cieszymy. Wolelibyśmy, aby zmianę pokazali czynem, nie zmianą nazwy” – skomentowano na profilu Stowarzyszenia Nowa Nadzieja, które powstało we Wrocławiu już niemal trzy lata temu.


Jak piszą przedstawiciele stowarzyszenia, współpracę zawiązali właśnie po to, by sprzeciwić się ruchom takim jak partia Mentzena i Korwin-Mikkego. „Nie mamy i nie chcemy mieć z nimi nic wspólnego” – podkreślają.Na profilu Stowarzyszenia Nowa Nadzieja na Twitterze można znaleźć informacje, że zajmuje się ono m.in. organizacją spotkań z lewicowymi politykami (jak np. Franciszek Sterczewski czy Monika Rosa) oraz aktywistami (np. ekofeministka Agnieszka Szpila i jeden z liderów Obywateli RP Paweł Kasprzak).


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej