RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Rosjanie marzną na froncie, a polityk… wystroił się w sprzęt od NATO

Rosyjskiej armii zaczyna brakować sprzętu (fot. Facebook/CinCAFU; Twitter/Biz_Ukraine_Mag)
Rosyjskiej armii zaczyna brakować sprzętu (fot. Facebook/CinCAFU; Twitter/Biz_Ukraine_Mag)

Najnowsze

Popularne

Część rosyjskich jednostek jest świetnie wyposażonych, ale nie brakuje i takich, w których żołnierzom brakuje nawet ciepłych ubrań. Tymczasem współpracownik Władimira Putina Dmitrij Rogozin, który przekonuje, że Rosja w 30 minut mogłaby pokonać NATO, sam pojawił się na froncie wyposażony w sprzęt produkcji amerykańskiej, niemieckiej, belgijskiej i austriackiej.

Fake news opozycji ws. zysków Orlenu i cen paliw

Politycy Koalicji Obywatelskiej rozpowszechniają grafikę o tym, że PKN Orlen notuje rekordowe zyski. Za ich rządów, wyniki finansowe były duże...

zobacz więcej

Dmitrij Rogozin to znany kremlowski propagandysta i współpracownik Władimira Putina. Kojarzony jest z antyzachodnich wypowiedzi, w tym gróźb pod adresem USA i Sojuszu Północnoatlantyckiego


W latach 2018-22 zajmował stanowisko dyrektora koncernu Roskosmos. 


Wcześniej był m.in. wiceprzewodniczącym Dumy Państwowej (niższej izby parlamentu Rosji), stałym przedstawicielem Rosji przy NATO i wicepremierem. W rosyjskim rządzie odpowiadał m.in.za przemysł obronny.Teraz Dmitrij Rogozin pojawił się na froncie na Ukrainie. „Polityk korzystał tam z wyposażenia wojskowego państw NATO o wartości około 1 mln rubli (ok. 74 tys. zł)” – poinformował niezależny rosyjski kanał na Telegramie Możem Objasnit.


Ujawniono szokujące tezy Sikorskiego na spotkanie z Ławrowem: Rosja strategicznym partnerem

W dokumencie Radosława Sikorskiego czytamy, że polska polityka względem Rosji jest elementem unijnej polityki, zgodnie z którą ten barbarzyński...

zobacz więcej

Przedstawiciel władz miał na sobie m.in. austriacką kurtkę, turecką kamizelkę kuloodporną i słowackie buty. Posługiwał się również magazynkami na naboje do broni palnej produkcji amerykańskiej, niemieckiej i belgijskiej.


„Rosyjski był wyłącznie hełm” – powiadomili opozycyjni dziennikarze.


Jak podkreśliły niezależne media, wyposażenie Rogozina, pokazane w celach propagandowych, nie tylko ujawnia hipokryzję Kremla, rzekomo „walczącego z NATO”, ale też mocno kontrastuje ze skromnym, najczęściej przestarzałym wyposażeniem rosyjskich żołnierzy wysyłanych na wojnę.Były nadzorca państwowego kompleksu obronno-przemysłowego wojuje z NATO, posługując się NATO-wskim ekwipunkiem – czytamy na łamach Możem Objasnit. 


Oburzenia tym faktem nie kryją nawet rosyjscy blogerzy wojskowi wspierający propagandę Kremla – dodano w komunikacie na Telegramie.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej