RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Nie żyje gwiazdor serialu „Strażnik Teksasu”. Clarence Gilyard Jr. miał 66 lat

 Clarence Gilyard Jr. był znany z roli w serialu „Strażnik Teksasu” (fot. CBS via Getty Images)
Clarence Gilyard Jr. był znany z roli w serialu „Strażnik Teksasu” (fot. CBS via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

W wieku 66 lat zmarł Clarence Gilyard Jr., aktor znany z ról w serialu „Strażnik Teksasu” i filmie „Szklana pułapka”. Smutną informację przekazał Uniwersytet Nevady, którego gwiazdor był wykładowcą. Przyczyny śmierci aktora nie zostały ujawnione.

Chuck Norris nie wytrzymał. „Dla ludzi ważniejsze są papierowe słomki niż poczęte życie”

Chuck Norris nie gryzie się w język. Na jednym z amerykańskich portali znany aktor opublikował tekst, w którym ostro rozprawia się z Amerykanami i...

zobacz więcej

– Prof. Gilyard był promieniem światła i siłą dla wszystkich, którzy go otaczali. Za każdym razem, gdy pytaliśmy go, jak się czuje, odpowiadał z uśmiechem, że czuje się błogosławiony. Ale tak naprawdę to my byliśmy błogosławieni, będąc przez lata jego kolegami i studentami. Kochamy cię i będziemy tęsknić za tobą, profesorze G – powiedziała dziekan wydziału filmowego Uniwersytetu Nevady cytowana przez portal magazynu „Variety”.


Clarence Gilyard Jr. przyszedł na świat 24 grudnia 1955 r. w Moses Lake w stanie Waszyngton. Był dzieckiem zawodowego żołnierza i z tego powodu jego rodzina często zmieniała miejsce zamieszkania, by w końcu osiedlić się na stałe w Kalifornii.


Aktor znany z serialu „Strażnik Teksasu” nie żyje


Przez rok uczęszczał do szkoły wojskowej, by potem zdobyć wykształcenie aktorskie. Debiutował na dużym ekranie małą rolą w filmie „Top Gun”.


Później wcielił się w rolę geniusza komputerowego o imieniu Theo w „Szklanej pułapce”. W 1989 r. znalazł się w głównej obsadzie serialu „Matlock”. Grał w nim do 1993 r., wystąpił w sumie w 85 odcinkach. 


Odszedł z tej produkcji, by zagrać u boku samego Chucka Norrisa w serialu „Strażnik Teksasu”. Wcielił się w nim w rolę pomocnika głównego bohatera Jimmy'ego Trivette'a. Wystąpił we wszystkich 196 odcinkach tego ośmiosezonowego serialu.


Oprócz aktorstwa Clarence Gilyard Jr. próbował też swoich sił w reżyserii (wyreżyserował jeden z odcinków „Strażnika Teksasu”) i był producentem. W 2006 r. rozpoczął pracę na Uniwersytecie Nevady. Swojego podstawowego fachu nigdy jednak nie porzucił. Jak informuje portal „IMDb”, Gilyard Jr. był właśnie w trakcie zdjęć do telewizyjnego filmu „Eleanor's Bench”, a wkrótce miał wystąpić w kryminalnym filmie „The Driver”. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej