RAPORT

Pogarda

Czesi apelują o odłączenie rosyjskich budynków od prądu i wody

Najnowsze

Popularne

Czesi napisali petycję, by przerwać dostawy wody i prądu oraz wyłączyć ogrzewanie we wszystkich budynkach w Pradze należących do Rosji. To odpowiedź na masowe ataki rakietowe na Ukrainę, które pozbawiają mieszkańców tych dóbr. Współtwórcą zbiórki podpisów jest czeska inicjatywa „Broń dla Ukrainy”.

Czesi zapowiadają lojalność w przypadku starcia NATO z Rosją. „Od pierwszej minuty”

Jeśli dojdzie do starcia między Rosją a NATO, czeskie wojsko będzie jego uczestnikiem od pierwszej minuty – powiedział we wtorek szef sztabu...

zobacz więcej

Czytaj więcej w raporcie: Wojna na Ukrainie

 

„Od kilku tygodni ukraińskie miasta i wsie stoją w obliczu bezprecedensowych ataków rakietowych ze strony Rosji. Celem są głównie elektrownie, ciepłownie i wodociągi. Ta nowa faza wojny niesie ze sobą katastrofalne i codzienne skutki w życiu ludności cywilnej. Nie tylko mieszkania, szkoły i przedszkola, sklepy i fabryki, ale także szpitale są pozbawione energii i wody” – tłumaczą inicjatorzy petycji.

 

Zaapelowano do „państwowych i prywatnych dystrybutorów energii, aby dali rosyjskim dyplomatom w Pradze posmakować ich własnego lekarstwa”. „Żądamy odłączenia całej własności Federacji Rosyjskiej od gazu, wody i prądu” – podkreślono.

 

„Dajmy rosyjskiej ambasadzie w Pradze posmakować ich własnej zupy” – napisał na Facebooku współautor petycji Martin Ondráček.

 

Jak dodał Czech, niech rosyjscy dyplomaci „marzną też po zmroku, tak jak np. ludzie w Kijowie”.


Czytaj także: Czesi podali wartość eksportu uzbrojenia dla Ukrainy


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej