RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Wójt gminy Lidzbark Warmiński pobity do nieprzytomności

Fabian Andrukajtis (fot. gminalidzbark.com)
Fabian Andrukajtis (fot. gminalidzbark.com)

Najnowsze

Popularne

Wójt gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis został pobity do nieprzytomności podczas balu charytatywnego. Samorządowiec trafił do szpitala. Przebywa teraz na zwolnieniu lekarskim. Sprawą zajmuje się policja.

Wójt gminy Lesznowola zatrzymana przez CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało panią wójt podwarszawskiej gminy Lesznowola. Zatrzymanie, to wynik śledztwa po kontroli CBA. Wójt jest...

zobacz więcej

Rzeczniczka policji w Lidzbarku Warmińskim sierż. szt. Beata Szydłowska potwierdziła w rozmowie z portalem tvp.info, że w nocy z piątku na sobotę około godz. 2 podczas balu charytatywnego w jednym z lidzbarskich hoteli doszło do „utarczki słownej między dwoma uczestnikami” imprezy. 

 

 Jednym z nich był wójt gminy Lidzbark Warmiński; w trakcie tej kłótni z 58-latkiem (mieszkańcem miasta) miał zostać kilkukrotnie przez niego uderzony – wskazuje rzeczniczka. 

 

Na miejsce została wezwana karetka pogotowia; przetransportowała poszkodowanego wójta do szpitala. Policjantka wyjaśniła, że „mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń, po przeprowadzeniu badań został wypisany do domu”. Z naszych informacji wynika, że uderzony wójt stracił przytomność.

 

– Policjanci, którzy zostali powiadomieni o tym zdarzeniu, na miejscu ustalili dane uczestników zdarzenia oraz świadków i zabezpieczyli nagranie z monitoringu. Wszystkie okoliczności zdarzenia są ustalane przez policjantów. Po przesłuchaniu uczestników i świadków zdarzenia zostaną podjęte dalsze decyzje – dodaje Szydłowska.


Prokurator rejonowy w Lidzbarku Warmińskim Andrzej Krzywiel przekazał nam, że sprawą zajmują się policjanci i nie została ona jeszcze objęta nadzorem prokuratury rejonowej. 

Wójt Andrukajtis przebywa na zwolnieniu lekarskim. We wtorek podczas sesji rady gminy ma zostać wydane specjalne oświadczenie dotyczące tej sprawy.


Andrukajtis opowiedział o pobiciu w rozmowie z RMF FM.


– Przedsiębiorca, którego znałem, poprosił mnie na bok. Ten pan kiedyś organizował przewóz dzieci, ale już tego nie robi, bo nie wystartował w przetargach, które musiałem na to ogłosić. W rozmowie ze mną był bardzo agresywny, obok była też jego żona, która jest radną w mieście. Gdy powiedziałem, że nie chcę tak prowadzić rozmowy i uważam ją za zakończoną, mężczyzna uderzył mnie – relacjonuje. 


– Jest z tego zabezpieczony monitoring, na którym widać, że gdy upadłem, też zostałem uderzony. Karetkę i policję wezwała moja żona – mówi Andrukajtis.


Dodał, że fizycznie czuje się już lepiej, ale psychicznie to duży szok nie tylko dla niego, ale też dla całej rodziny. – Proszę sobie wyobrazić, co czuła moja żona, cała zakrwawiona, gdy wzywała karetkę. Moja 13-letnia córka też jest przerażona, pyta, co będzie dalej – mówi wójt.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej