RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Liczne wnioski o węgiel w opolskich gminach. Włodarze organizują dostawy

Dostawy węgla (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
Dostawy węgla (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Najnowsze

Popularne

Gminy z powiatu oleskiego i kluczborskiego w województwie opolskim odnotowały duże zainteresowanie węglem w preferencyjnej cenie – donosi Radio Opole. Gmina Rudniki, w której zapotrzebowanie szacunkowo wynosi tysiąc ton węgla i ekogroszku – podpisała porozumienie z Polską Grupą Górniczą.

Prezes PGE: Przy współpracy samorządów cena tony węgla może wynieść poniżej 3000 zł

W opinii prezesa Polskiej Grupy Energetycznej Wojciecha Dąbrowskiego dzięki „zaangażowaniu i współpracy” samorządów z PGE ceny węgla zimą nie...

zobacz więcej

Zdaniem wójta Rudników Grzegorza Domańskiego, węgiel może przyjechać w tym tygodniu. – Mamy około 600 wniosków, ale spodziewamy się większej liczby – powiedział włodarz gminy.

 

– Dzięki temu, że kwalifikowany dostawca węgla znajduje się u nas w centrum gminy i jednocześnie będzie nam dystrybuował ten węgiel wewnątrz, ta cena jest niższa. Myślę, że chyba jest ona najbardziej atrakcyjna wśród samorządów – ocenił Domański, informując, że cena wyniesie „1700 zł za tonę z dystrybucją do każdego mieszkańca”.

 

Gmina Gorzów Śląski będzie dystrybuować węgiel po 2 tys. zł za tonę przez skład w Krzyżanowicach i Gorzowie Śląskim. – Teraz mamy zapotrzebowanie na 300 ton opału – przekazał burmistrz Rafał Kotarski.


Jak wyjaśnił jednak, ze względu na liczne telefony mieszkańców w tej sprawie urząd zgłasza zapotrzebowanie na 400 ton.

 

Czytaj także: Dystrybucja węgla przez samorządy

 

– Mamy podpisaną umowę z Polską Grupą Górniczą i dwóch przedsiębiorców będzie dystrybuować węgiel po terenie naszej gminy – powiedział Radiu Opole wójt gminy Gorzów Śląski.

Wiceburmistrz Byczyny Renata Marzec przekazała, że do gminy wpłynęło 450 wniosków, a 80 proc. zgłoszeń dotyczy węgla orzech.


– W najbliższych dniach zostanie podpisana umowa z Polską Grupą Energetyczną na dostawę węgla. Będziemy organizować jego sprzedaż przy współpracy z dwoma lokalnymi podmiotami, które na co dzień świadczą tego typu działalność; Są do tego logistycznie przygotowane – poinformowała Marzec.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej