RAPORT

Pogarda

UE przyspiesza ws. narzucenia nowych podatków. Saryusz-Wolski alarmuje

Jacek Saryusz-Wolski (fot.  PAP/Wiktor Dąbkowski)
Jacek Saryusz-Wolski (fot. PAP/Wiktor Dąbkowski)

Najnowsze

Popularne

Bruksela musiała zaciągnąć potężne pożyczki, by przekazać części państw pieniądze z Funduszu Odbudowy. Teraz chce wprowadzić nowe podatki, by móc spłacić te pożyczki (środki dla Polski wciąż są blokowane). Europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski stwierdził teraz, że temat tzw. zasobów własnych dodano właśnie pilnie do agendy rady ministrów UE ECFIN na 6 grudnia.

Ujawniono szokujące tezy Sikorskiego na spotkanie z Ławrowem: Rosja strategicznym partnerem

W dokumencie Radosława Sikorskiego czytamy, że polska polityka względem Rosji jest elementem unijnej polityki, zgodnie z którą ten barbarzyński...

zobacz więcej

Saryusz-Wolski przekonuje, że skoro Bruksela bezprawnie blokuje Polsce pieniądze z KPO, rząd powinien zawetować projekty dotyczące zasobów własnych.Przypomniał, że w ubiegłym tygodniu ws. zasobów własnych UE (ETS, CBAM/śladu węglowego oraz działania korporacji międzynarodowych) głosowali posłowie Parlamentu Europejskiego. 


Wszyscy europosłowie Zjednoczonej Prawicy byli przeciw.

Teraz Jacek Saryusz-Wolski napisał, że temat nowych podatków, które mają spłacić pożyczki Komisji Europejskiej na Fundusz Odbudowy, został pilnie dodany do agendy Rady Ministrów UE ECFIN (Dyrekcji Generalnej ds. Gospodarczych i Finansowych) na 6 grudnia.

PO nielegalnie powołało ponad 100 sędziów? „Sprawa musi trafić do TK”

Sędziowie sprzyjający opozycji atakują nowych sędziów. Czy sami zostali wybrani zgodnie z prawem?

zobacz więcej

„Głosowanie możliwe w każdej chwili” – zaznaczył.


Na opublikowanym przez polityka zrzucie ekranu ze strony Rady Europejskiej i Rady Unii Europejskiej widać, że w programie na początek grudnia faktycznie pojawił się podpunkt: „Nowe zasoby własne UE”.Jak czytamy, prezydencja przedstawi wówczas sprawozdanie z dyskusji na temat nowych zasobów własnych Unii Europejskiej.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej