RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Sobolewski o tym, kiedy ruszy komisja ds. polityki energetycznej

Komisja ma zbadać politykę energetyczną Polski w latach 2007-2015 (fot. PAP/Łukasz Gągulski)
Komisja ma zbadać politykę energetyczną Polski w latach 2007-2015 (fot. PAP/Łukasz Gągulski)

Najnowsze

Popularne

Chcielibyśmy, aby ustawa powołująca komisję ds. polskiej polityki energetycznej została uchwalona jak najszybciej, tak by komisja mogła rozpocząć prace od nowego roku – powiedział sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski.

Komisja zbada wpływ Rosji na bezpieczeństwo energetyczne Polski [WIDEO]

Powstanie komisja do zbadania polityki energetycznej Polski w latach 2007-2015.

zobacz więcej

Premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedzieli w poniedziałek projekt ustawy dotyczącej powołania komisji, która zbadałaby politykę energetyczną prowadzoną przez polski rząd w latach 2007-22. 

 

Sekretarz generalny PiS powiedział, że projekt zapewne jeszcze w tym tygodniu trafi do Sejmu. – Chcielibyśmy, aby został on jak najszybciej uchwalony, tak by od nowego roku mogły rozpocząć się prace tej komisji – powiedział Sobolewski. 

 

Pytany, kto miałby zasiąść w komisji, zaznaczył, że na dyskusję o personaliach jest jeszcze za wcześnie.


Najlepiej jednak, gdyby w komisji zasiadły osoby merytoryczne, które od lat zajmowały się, bądź zajmują kwestiami energetyki – dodał.

Sondaż: duży wzrost zaufania do Morawieckiego, Tusk liderem rankingu nieufności

Liderem rankingu zaufania do polityków w listopadzie jest prezydent Andrzej Duda – wynika z nowego sondażu CBOS. Drugie miejsce, z takim samym...

zobacz więcej

PiS poinformowało, że Państwowa Komisja ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne RP w latach 2007-22 ma się składać z dziewięciu członków powoływanych i odwoływanych przez Sejm, a na jej czele ma stanąć przewodniczący wybierany spośród członków komisji. 

 

Komisja ma analizować m.in. czynności urzędowe, tworzenie, powielanie, udostępnianie informacji osobom trzecim; wpływanie na treść decyzji administracyjnych; wydawanie szkodliwych decyzji; składanie oświadczeń woli w imieniu organu władzy publicznej lub spółki; zawieranie umów czy dysponowanie środkami publicznymi lub spółki.

 

Decyzje, które ma móc podjąć komisja, to: uchylenie decyzji administracyjnej wydanej w wyniku wpływów rosyjskich, wydanie zakazu pełnienia funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi do 10 lat oraz cofnięcie i zakaz poświadczania bezpieczeństwa na 10 lat.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej