RAPORT

Pogarda

Ujawniono szokujące tezy Sikorskiego na spotkanie z Ławrowem: Rosja strategicznym partnerem

Najnowsze

Popularne

W programie „Jedziemy” w TVP Info dziennikarz Michał Rachoń pokazał widzom zestaw tez dla Radosława Sikorskiego na jego dwustronne spotkanie z ministrem obrony Rosji Siergiejem Ławrowem. Dokument pochodzi ze stycznia 2008 r. i został przygotowany przez Departament Polityki Wschodniej w ministerstwie spraw zagranicznych, któremu przewodził Sikorski.

Sikorski to antyrosyjski mąż stanu… poza tymi 25 sytuacjami. Analiza portalu tvp.info

– Zawsze ostrzegaliśmy przed Rosją i Putinem – mówi obecnie w polskich i zagranicznych mediach Radosław Sikorski, prawa ręka Tuska ds. polityki...

zobacz więcej

Radosław Sikorski, Donald Tusk i inni politycy Platformy Obywatelskiej przekonują w ostatnich miesiącach, że twardo sprzeciwiają się rosyjskiemu reżimowi. Tymczasem na czele Kremla stoją dziś ci sami politycy, z którymi w latach 2007-15 rząd PO-PSL blisko współpracował.


We wtorek rano pojawiły się na to kolejne dowody.W dokumencie z 2008 r. czytamy, że polska polityka względem Rosji jest elementem unijnej polityki, zgodnie z którą ten barbarzyński reżim miał być strategicznym partnerem Europy.


„Rosja jest największym bezpośrednim sąsiadem i strategicznym partnerem Unii Europejskiej. Popieramy rozwój zrównoważonej polityki wschodniej UE, którym jednym z zasadniczych elementów są stosunki z Rosją. W ramach UE aktywnie uczestniczymy w budowaniu strategicznego partnerstwa z Rosją” – podkreślano.Rząd PO podczas rozmów z rosyjskim reżimem kierował się też stwierdzeniami, że jest szczególnie zainteresowany „aby UE dążyła do oparcia współpracy z Rosją na bazie wartości”. Podkreślano, że jest to podstawa do budowy przyjaznych społeczeństw.


W tezach Sikorskiego wskazywano, że brak dialogu z Rosją nie służy Polsce. Zobacz więcej w materiale wideo na górze artykułu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej