RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Funkcjonariusz policji poznał przez internet nastolatkę i zamordował jej rodzinę

Na miejscu strażacy odkryli trzy martwe ciała (fot. Dania Maxwell / Los Angeles Times via Getty Images)
Na miejscu strażacy odkryli trzy martwe ciała (fot. Dania Maxwell / Los Angeles Times via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

28-letni Austin Lee Edwards, funkcjonariusz organów ścigania, podejrzany o zabicie rodziny nastolatki z Kalifornii, z którą nawiązał kontakt online, został zabity w trakcie pogoni przez policjantów z biura szeryfa hrabstwa San Bernardino. Dziewczynka nie odniosła obrażeń.

Chcieli od dzieci zdjęcia pornograficzne. Pedofile zatrzymani [WIDEO]

54-latek ze Swarzynic w gminie Trzebiechów (woj. lubuskie) i 38-latek z Gorzowa Wielkopolskiego zostali zatrzymani przez łowców pedofili. Mężczyźni...

zobacz więcej

„Detektywi ustalili, że Edwards poznał nastolatkę poprzez oszustwo internetowe znane jako »catfishing«, gdzie ktoś udaje inną osobę niż jest w rzeczywistości” – wyjaśnił Departament Policji w Riverside. 

 

W czasie pościgu Edwards, mieszkaniec North Chesterfield w Wirginii, otworzył ogień do kalifornijskiej policji i zginął w strzelaninie. Był podejrzany o zamordowanie matki i dziadków nastolatki. 

 

Mężczyzna uprowadził dziewczynkę 

 

Z wcześniejszych poniedziałkowych doniesień mediów wynikało, że mężczyzna uprowadził dziewczynkę. Zgodnie z relacją NBC News odjechał z nią samochodem po dokonaniu zabójstw. 

 


„Funkcjonariusze zostali początkowo wezwani w piątek do dzielnicy La Sierra South w Riverside. Chcieli sprawdzić, co się dzieje z dziewczynką, która wydawała się zaniepokojona, gdy wsiadała z mężczyzną do samochodu kia soul” – powiadomiła policja. 

Policja szuka 17-latki z Sosnowca. Może przebywać w Poznaniu

Policjanci z Sosnowca poszukują 17-letniej Aleksandry Młynarskiej. Z nastolatką nie ma kontaktu od dwóch tygodni. Funkcjonariusze apelują o pomoc i...

zobacz więcej

Kiedy funkcjonariusze odpowiadali na wezwanie, napływały telefony o pożarze zaledwie kilka domów od miejsca, z którego zgłoszono alarm. Interweniujący strażacy odkryli tam trzy martwe dorosłe ofiary. „Ich ciała wyciągnięto na zewnątrz, gdzie ustalono, że były ofiarami zabójstwa” – stwierdziła policja. 

 

Jak wyjaśniła, trwa dochodzenie dla ustalenia powodu i sposobu dokonania morderstw i przyczyny pożaru. Zdaniem funkcjonariuszy ogień został celowo wzniecony. 

 

Rzecznik policji stanowej Wirginii wskazał, że Edwardsa przydzielono po ukończeniu tamtejszej akademii do służby w hrabstwie Henrico. Zrezygnował 28 października. Od 16 listopada był zatrudniony w hrabstwie Washington. 

 

„To szokujące i smutne” 

 

„To szokujące i smutne, że tak zła i nikczemna osoba mogła przeniknąć do organów ścigania, ukrywając zarazem prawdziwą tożsamość komputerowego drapieżnika i mordercy” – skomentował cytowany przez NBC News szeryf hrabstwa Washington Blake Andis.  

(fot. Dania Maxwell / Los Angeles Times via Getty Images)
(fot. Dania Maxwell / Los Angeles Times via Getty Images)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej