RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Szwecja przekaże Ukrainie rekordową pomoc

Szef MSZ Szwecji Tobias Billstroem przebywał w Kijowie (fot. PAP/EPA/VALENTYN OGIRENKO / POOL)
Szef MSZ Szwecji Tobias Billstroem przebywał w Kijowie (fot. PAP/EPA/VALENTYN OGIRENKO / POOL)

Najnowsze

Popularne

Szef MSZ Szwecji Tobias Billstroem poinformował podczas wizyty w Kijowie o największym w relacjach obu krajów pakiecie pomocy dla Ukrainy; będą to systemy obrony przeciwlotniczej i fundusze w wysokości 270 mln euro.

Małe, tanie i precyzyjne bomby dla Ukrainy? Pentagon rozważa pomysł Boeinga

Pentagon rozważa propozycję Boeinga, by dostarczyć Ukrainie tanie, małe, precyzyjne bomby montowane na szeroko dostępnych rakietach– podała Agencja...

zobacz więcej

– Przywieźliśmy największy w historii naszych relacji pakiet pomocy – powiedział Billstroem na konferencji prasowej z szefem MSZ Ukrainy Dmytrem Kułebą. Szwedzki minister wymienił między innymi systemy obrony przeciwlotniczej, amunicję, środki transportu i wyposażenie zimowe.


Wyraził przy tym przekonanie, że dzięki pomocy finansowej Ukraina zakupi potrzebne jej wyposażenie na rynkach międzynarodowych.


Billstroem złożył wizytę w Kijowie wraz z sześcioma ministrami spraw zagranicznych krajów nordyckich i bałtyckich: Finlandii, Islandii, Norwegii, Estonii, Litwy i Łotwy. Poniedziałkowe rozmowy ministrów w Kijowie poprzedziły rozpoczynające się we wtorek w Bukareszcie dwudniowe spotkanie ministrów spraw zagranicznych państw NATO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej