RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Metallica opublikowała nowy utwór. Wkrótce płyta i trasa [WIDEO]

Metallica wróci na koncerty do Polski (fot. mat.pras.)
Metallica wróci na koncerty do Polski (fot. mat.pras.)

11. album studyjny popularnego amerykańskiego zespołu heavy metalowego Metallica ukaże się 14 kwietnia 2023 r., czyli po blisko siedmioletniej przerwie od wydania poprzedniego „Hardwired...To Self-Destruct”. Będzie nosił tytuł: „72 Seasons”. Zapowiada go opublikowany singiel „Lux Aeterna”.

Shania Twain ma poważne problemy z głosem

Słynna kanadyjska piosenkarka szykuje się do wydania nowego albumu zatytułowanego „Queen of Me”. Ma on dla niej szczególne znaczenie, bo może być...

zobacz więcej

W poniedziałek Metallica ogłosiła szczegóły dotyczące wydania tego albumu i promującej go blisko dwuletniej trasy koncertowej po Ameryce Północnej i Europie„M72 World Tour 2023-2024”, a następnie opublikowała na platformach streamingowych i w mediach społecznościowych pierwszy singiel z tej nadchodzącej płyty. Utwór ten nosi tytuł „Lux Aeterna”.


O tytule zapowiedzianej płyty lider zespołu James Hetfield opowiedział w nieco terapeutycznym tonie.


– 72 pory roku składają się na pierwszych 18 lat życia, gdy kształtują się nasze prawdziwe lub fałszywe tożsamości. Koncepcja, w której to rodzice powiedzieli nam, kim jesteśmy. Możliwość zaszufladkowania. Myślę, że najbardziej interesującą kwestią jest nieustanne badanie tych podstawowych przekonań i ich wpływu na obecne postrzeganie świata. Wiele z naszych dorosłych przekonań to rekonstrukcja przeżyć z młodości lub reakcja na nie. Więźniowie dzieciństwa lub uwolnienie się z więzów – mówił.


Nowy album Metalliki zostanie wydany przez ich własną wytwórnię Blackened Recordings. Znajdzie się na nim 12 utworów, które łącznie trwają ponad 77 minut.


Co do zapowiedzianych koncertów, to w każdym z odwiedzanych miast zespół zamierza zagrać po dwa koncerty, przy czym każdy innym zestawem utworów. W Warszawie Metallica wystąpi dwa razy na PGE Narodowym, ale dopiero w 2024 r. (5 i 7 lipca). Sprzedaż biletów ruszy 2 grudnia.




Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej