RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Posadzka nie wytrzymała ciężaru żałobników. Tam stała trumna z ciałem królowej

Ponad 250 tys. osób przeszło przez Westminster Hall w ciągu niespełna pięciu dni (fot. Sarah Meyssonnier-WPA Pool/Getty Images)
Ponad 250 tys. osób przeszło przez Westminster Hall w ciągu niespełna pięciu dni (fot. Sarah Meyssonnier-WPA Pool/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Duży, nieustanny ruch pieszych w Westminster Hall w czasie, gdy wystawiona tam była na widok publiczny trumna z ciałem brytyjskiej królowej Elżbiety II, spowodował uszkodzenie kamiennej posadzki – poinformowano w poniedziałek.

Pogrzeb królowej Elżbiety II [WIDEO]

W kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze dobiegły końca oficjalne uroczystości pogrzebowe brytyjskiej królowej Elżbiety II. Symbole władzy...

zobacz więcej

Westminster Hall jest najstarszą częścią Pałacu Westminsterskiego, będącego siedzibą brytyjskiego parlamentu – została zbudowana w 1097 roku za czasów Wilhelma II, syna Wilhelma Zdobywcy – i jest w zasadzie jedyną częścią budynku, która przetrwała w mniej więcej oryginalnej formie. Ale obecna posadzka, wykonana z piaskowca z hrabstwa Yorkshire, została położona w latach 30. XIX wieku podczas jednej z wielu renowacji.


Ponad 250 tys. osób przeszło przez Westminster Hall w ciągu niespełna pięciu dni – od 14 września po południu do 19 września wcześnie rano – w czasie których trumna była tam wystawiona na widok publiczny. Przechodzenie koło trumny odbywało się w tym czasie przez 24 godziny na dobę, a osoby chcące oddać hołd królowej musiały czekać przez kilkanaście godzin w kolejce.


– W wyniku wysokiego poziomu ciągłego ruchu pieszego przez Westminster Hall podczas wystawienia trumny na widok publiczny nastąpiło pewne rozwarstwienie posadzki z kamienia z Yorku. To spowodowało w kilku miejscach odsłonięcie gołego kamienia, co z czasem wyrówna się z otoczeniem. Nie stanowi to strukturalnego zagrożenia – powiedział rzecznik Izby Lordów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej