RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Bypass już na Narodowym. Kiedy ponowne otwarcie?

Stadion PGE Narodowy (fot. arch.PAP/ Grzegorz Jakubowski)
Stadion PGE Narodowy (fot. arch.PAP/ Grzegorz Jakubowski)

Najnowsze

Popularne

Na Stadion Narodowy dotarł już bypass, który ma zabezpieczyć uszkodzony element konstrukcji dachu. Montaż ruszy na dniach i potrwa od jednego do trzech tygodni – poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka PGE Narodowego Małgorzata Bajer.

Co z dachem Stadionu Narodowego? Prezes spółki poinformował o kolejnych krokach [WIDEO]

Prezes operatora Stadionu Narodowego, spółki PGE Narodowy Włodzimierz Dola poinformował, że przygotowano proces naprawczy uszkodzonego elementu...

zobacz więcej

Stadion Narodowy z powodu wykrycia wady jednego ze stalowych łączników lin podtrzymujących iglicę jest zamknięty dla odwiedzających. Specjalny bypass, który ma zabezpieczyć i odciążyć uszkodzony element, w ubiegłym tygodniu został wyprodukowany przez włoską firmę Cimolai. W piątek wyruszył transport z Włoch i bypass w częściach trafił już do Warszawy.


Rzeczniczka operatora stadionu wyjaśniła, że we wtorek na stadion mają dotrzeć jeszcze dodatkowe elementy. Montaż bypassu ruszy na dniach. Jak zaznaczyła rzeczniczka, będzie to skomplikowany i wymagający proces. Bypass w sumie waży 6 ton, a jego największy pojedynczy element - 1,5 tony.


– Według ekspertów zaangażowanych w ten projekt montaż potrwa od jednego do trzech tygodni – przekazała Małgorzata Bajer.


PGE Narodowy informował w zeszłym tygodniu, że specjalistyczne badania nie wykazały, aby wykryta wada się powiększała. Uszkodzenie jest dalej monitorowane.


Plan wyprodukowania i zamontowania specjalnego bypassu 14 listopada przedstawił prezes operatora PGE Narodowego Włodzimierz Dola. Jak tłumaczył, sam bypass nie pozwoli na to, aby stadion od razu wrócił do funkcjonowania. Pozwoli natomiast głębiej przyjrzeć się usterce. Najwcześniej po montażu będzie można powiedzieć, do kiedy obiekt pozostanie zamknięty.


O wyłączeniu Stadionu Narodowego z użytkowania poinformowano 11 listopada. Wada jednego z elementów konstrukcji dachu została wykryta w czasie corocznego przeglądu technicznego.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej