RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

„Polityczna fujara”. Ziobro podsumował postawę Tuska

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (fot.  PAP/Rafał Guz)
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (fot. PAP/Rafał Guz)

Najnowsze

Popularne

Zbigniew Ziobro odniósł się do zapowiedzi opozycji, która chce złożyć wotum nieufności wobec niego. – Mam nadzieję, że Donald Tusk nie okaże się polityczną fujarą, bo zawsze się nią okazywał. Składał wniosek, a potem wynosili go na tarczy – powiedział podczas konferencji prasowej minister sprawiedliwości.

15 listopada posłowie klubów Koalicji Obywatelskiej i Lewicy oraz Koła Parlamentarne Polska 2050 złożyły wniosek o odwołanie Ziobry z funkcji ministra sprawiedliwości. Szef klubu KO Borys Budka podkreślał, że wniosek opozycji to jest „powiedzenie sprawdzam dla tych wszystkich, którzy mówią dziś, jak bardzo potrzebne są pieniądze z funduszy europejskich”. 


Opozycja składa wniosek o wotum nieufności wobec Ziobry


Jak ocenił, w tej chwili „jedyną blokadą środków europejskich dla Polski jest weto, które zgłasza Ziobro”.


Szef MS, który na poniedziałkowej konferencji prasowej został zapytany, czy ma absolutną pewność, że wszyscy posłowie Prawa i Sprawiedliwości zagłosują przeciwko wnioskowi o wyrażenie wobec niego wotum nieufności odparł, że zawsze jest do dyspozycji parlamentarzystów. 


Ziobro o Tusku: Zawsze okazywał się polityczną fujarą

Solidarna Polska chce zawieszenia europejskiego systemu handlu emisjami CO2

Solidarna Polska chce zawieszenia w Polsce europejskiego systemu handlu emisjami CO2 na czas trwania konfliktu zbrojnego na Ukrainie. Jak mówił...

zobacz więcej

– Jeśli by państwo badali annały polskiego parlamentaryzmu, to chyba nie ma bardziej doświadczonego w tym względzie ministra. Jestem wyróżniany przez opozycję – ironizował szef MS.


– Mam nadzieję, że Donald Tusk nie okaże się tym razem polityczną fujarą, bo zawsze się okazywał, zawsze składał wniosek i wychodziło na to, że wyprowadzali go na tarczy, nigdy nie wychodził z tarczą. Mam nadzieję, że nie okaże się polityczną fujarą, bo wtedy będę musiał mu dedykować znaną wypowiedź Józefa Piłsudskiego, którą przytoczę wówczas, kiedy dojdzie do takiego rozstrzygnięcia, ale może tym razem im się uda – dodał Ziobro.


Zaznaczył, że zarówno on, jak i jego koledzy z Solidarnej Polski, pełni swoją funkcję dla Polski, nie dla stanowiska, ale „dla idei, dla wartości, dla suwerenności”. 


– Będziemy tej suwerenności bronić i żadnego szantażu nie przyjmiemy, i żadnemu naciskowi nie ulegniemy. Będziemy konsekwentnie robić to, co z serca uważamy, jest dobre dla Polski i Polaków – przekonywał minister.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej