RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Wizytówka modernizowanych szpitali. Szef rządu w Czeladzi o finansowaniu służby zdrowia [WIDEO]

Od 2015 r. nakłady na służbę zdrowia wzrosły mniej więcej dwukrotnie. Dzięki naprawie systemu finansów publicznych będziemy modernizować dziesiątki, setki kolejnych szpitali powiatowych i wojewódzkich – zadeklarował premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu odwiedził w poniedziałek Powiatowy Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czeladzi, który – jak mówił – może być wizytówką wyremontowanych placówek.

Jak działa zapora elektroniczna na granicy z Białorusią? Jest nagranie

Tam, gdzie obok zapory fizycznej uruchomiono zaporę elektroniczną, nie odnotowano ani jednej skutecznej próby sforsowania granicy przez migrantów –...

zobacz więcej

Premier Morawiecki zauważył, że szpital w Czeladzi jest szczególny także między innymi ze względu na to, że leczeni są w nim pacjenci z Ukrainy, w szczególności żołnierze, ofiary bombardowań, masowych nalotów rakietowych i bombowych ze strony Rosji


– Chciałem gorąco podziękować personelowi polskiemu, ale także kanadyjskiemu i ukraińskiemu, który tutaj razem, ręka w rękę, pracuje nad przywróceniem szans na normalne życie bardzo wielu pacjentom, uratowaniem życia bardzo wielu innych pacjentom i ich powrotem do zdrowia – podkreślił Morawiecki.


„Dwukrotny wzrost finansów na służbę zdrowia”


– Dziś nakłady na służbę zdrowia wzrosły mniej więcej dwukrotnie od roku 2015 do roku, który zabudżetowaliśmy, do przyszłego roku – stwierdził. Jego zdaniem szpital w Czeladzi może być wizytówką tego typu placówek: został wyremontowany, prowadzone są w nim są liczne nowe inwestycje, ma dodatni wynik finansowy. 


– Pokazuje to skalę naszego wysiłku, pokazuje, jak wiele zaangażowaliśmy w to, aby pojawiły się środki w służbie zdrowia – powiedział premier. 


Szef rządu zapewnił, że dzięki uszczelnieniu systemu finansowego i naprawie systemu finansów publicznych będą modernizowane kolejne „dziesiątki, setki szpitali powiatowych, szpitali wojewódzkich, różnych”. – Wszystko po to, by Polacy mogli leczyć się w jak najlepszych warunkach – zapewnił. 

Jak wynika z informacji Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, inwestycje szpitala w Czeladzi w infrastrukturę i zakupy sprzętu wyniosły ok. 60 mln zł, obejmując budowę i powiększenie oddziału anestezjologii i intensywnej terapii, remonty oddziałów urazowo-ortopedycznego, neurologicznego i dziecięcego, remont pododdziału kardiologicznego i termomodernizację budynku.


Zobacz także: „Bez różnicy płci” w Polsce. Dziś mija ważna rocznica 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej