RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

„Przebrała się miarka”. Tysiące policjantów wyszło na ulice w Brukseli

10 tys. policjantów wyszło we wtorek na ulice w Brukseli  (fot.  D.Aydemir/Anadolu/Getty)
10 tys. policjantów wyszło we wtorek na ulice w Brukseli (fot. D.Aydemir/Anadolu/Getty)

Najnowsze

Popularne

10 tys. policjantów wyszło we wtorek na ulice w Brukseli. Funkcjonariusze protestują przeciw przemocy wobec policji – w tym miesiącu doszło do zabójstwa jednego z nich. Domagają się surowszego podejścia wobec sprawców ataków na policjantów.

Protesty i starcia z policją w Katalonii. Wielu rannych

Ministerstwo spraw wewnętrznych Hiszpanii na 72 oszacowało liczbę rannych policjantów w nocnych starciach z separatystami w Katalonii. Zatrzymano...

zobacz więcej

Na początku tego miesiąca młody policjant w Schaerbeek zginął, kiedy został zaatakowany nożem. – Podnosimy ten temat od ponad 20 lat. Najwyższy czas, aby rząd w końcu zaczął pracować nad zerową tolerancją – mówi Vincent Houssin, wiceprzewodniczący związku zawodowego policji VSOA. 


Belgijski rząd dostrzega problem. – Musimy dać sygnał politykom, że przemoc jest niedopuszczalna. Musimy też chronić tych, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo – wskazała minister spraw wewnętrznych Annelies Verlinden (CD&V). 


– Dla związków zawodowych policji przebrała się miarka. Potępiają przemoc wobec policji i domagają się większego szacunku nie tylko od społeczeństwa, ale także od rządu federalnego i wymiaru sprawiedliwości. Ponadto niezadowolenie budzi program karier: korzystny system emerytalny zostanie wycofany do 2030 r., a obiecana podwyżka płac zostanie częściowo cofnięta – podaje nadawca VRT. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej