RAPORT

Pogarda

Żołnierz w nagraniu uspokaja mamę: Zjadłem, mam czapkę. Będziemy grzeczni!

Specjalny film dla matek ukraińskich żołnierzy (fot. tt/@Bielsat_pl, Chris McGrath/Getty Images)
Specjalny film dla matek ukraińskich żołnierzy (fot. tt/@Bielsat_pl, Chris McGrath/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Młody Ukrainiec walczący w armii nagrał film, w którym zwrócił się do matek wszystkich żołnierzy. – Wiem, że rodziłyście nas nie dla wojny, ale wychowałyście nas na porządnych ludzi. Czekajcie, obowiązkowo wszyscy wrócimy do domu – mówi w nagraniu.

Rosja grozi kolejnemu państwu. Ostrzeżenia przed „wkroczeniem na drogę Ukrainy”

Duma Państwowa Federacji Rosyjskiej ostrzegła Kirgistan przed „wkroczeniem na drogę Ukrainy”, jeśli kraj ten zacznie zmieniać rosyjskie nazwy...

zobacz więcej

W ostatnich dniach całe regiony i miasta Ukrainy, w tym Kijów, borykały się ze skutkami zmasowanego rosyjskiego ataku z 23 listopada, którego celem stały się obiekty infrastruktury energetycznej, w tym elektrownie, elektrociepłownie i stacje elektroenergetyczne. W wyniku ostrzałów większość mieszkańców kraju została pozbawiona dostaw prądu. 


Żołnierze starają się podnosić na duchu obywateli. Z niecodziennym przesłaniem do matek zwrócił się jeden z nich. 


– Cześć mamo! Zjadłem, ciepło się ubrałem, założyłem czapkę i idę na spacer. Nie martw się. Są ze mną przyjaciele, będziemy grzeczni – zapewnił. 

 

Przyznał, że tak naprawdę zwraca się nie tylko do swojej mamy, ale do wszystkich mam żołnierzy, które czekają na powrót synów i martwią się o nich. – Wiem, że rodziłyście nas nie dla wojny, ale wychowałyście nas na porządnych ludzi. I kiedy do naszego kraju przyszło nieszczęście, poszliśmy bronić wszystkiego, co dla nas najcenniejsze – podkreślił. 

– Czekajcie, obowiązkowo wszyscy wrócimy i będziecie mogły nas skarcić w domu, powiedzieć, co źle robimy i przygotować dla nas coś smacznego. Do zobaczenia w domu – zakończył żołnierz. 

 

Zobacz także: Zaskakujące doniesienia z Syberii. Co zrobił Rosjanin, by uniknąć zesłania na front? 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej