RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Sikorski o zrzeczeniu się suwerenności. „Są rzeczy gorsze” [WIDEO]

Polityk PO Radosław Sikorski (fot. TikTok/radek_sikorski)
Polityk PO Radosław Sikorski (fot. TikTok/radek_sikorski)

Najnowsze

Popularne

Są rzeczy gorsze niż współdzielenie niektórych aspektów suwerenności. Oby nasi rządzący też to zrozumieli – powiedział Radosław Sikorski, nagrywając swój spacer do siedziby Parlamentu Europejskiego. Wideo opublikował później na TikToku. Polityk PO od wielu lat powtarza, że kraje UE powinny tworzyć jedno państwo.

PO wspiera stanowisko Niemiec przeciwko zakazowi wiz dla Rosjan. Kuriozalny argument Sikorskiego

Polska i kilka krajów UE opowiada się za unijnym zakazem wydawania wiz Rosjanom. Tego typu sankcje muszą jednak uzyskać poparcie całej Wspólnoty, a...

zobacz więcej

– Główna siedziba Strasburga kiedyś nazywała się Via Pretoria. Z czasów, gdy był to fort na Renie, pilnowany przez VIII Legion. Na granicy między światem romańskim a germańskim. Po iluś wojnach i milionach ofiar ta granica jest nadal tam, gdzie była – mówił Sikorski w nagraniu na TikToku.

 

– Europejczycy doszli do wniosku, że lepiej współpracować niż walczyć; że są rzeczy gorsze niż współdzielenie niektórych aspektów suwerenności – powiedział polityk PO.

 

– Oby nasi rządzący też to zrozumieli – dodał były szef dyplomacji. Odniósł się w ten sposób do stanowiska rządu Zjednoczonej Prawicy, który nie zgadza się na przekazywanie kompetencji Brukseli. 

Sikorski popiera przekształcenie unii suwerennych państw w europejską federację, czyli jedno państwo, z rządem centralnym. Latem 2012 r. Sikorski wygłosił w Sejmie jeden z najbardziej federalnych programów integracji, jaki można było usłyszeć w Europie.„Opowiedział się m.in. za przekształceniem Wspólnoty w unię polityczną, powołaniem prezydenta Europy i powołaniem nowego przywódcy w powszechnych wyborach” – relacjonował forsal.pl.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej