RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Gwiazdor „Squid Game” oskarżony o molestowanie seksualne

O Yeong-su (fot. PAP/Avalon)
O Yeong-su (fot. PAP/Avalon)

Południowokoreański aktor O Yeong-su, którego widzowie znają z hitu Netflixa „Squid Game”, został przesłuchany w związku z zarzutami o molestowanie seksualne. Kobieta, która go oskarżyła, twierdzi, że do napaści doszło w 2017 roku w Seulu. Gwiazdor kategorycznie zaprzeczył wysuniętym przeciwko niemu zarzutom.

Gwiazdor „Top Gun: Maverick” wyjawił, że przez Toma Cruise'a mógł zginąć na planie

Glenn Powell, który w „Top Gun: Maverick” wcielił się w porucznika Jake'a „Hangmana” Seresina, przyznał, że jego pierwszy skok spadochronowy był...

zobacz więcej

Jak podaje agencja prasowa AFP, aktor został przesłuchany, jednak śledczy nie zastosowali wobec niego aresztu. 

 

Z informacji udostępnionych przez biuro Prokuratury Okręgowej w Suwon wynika, że domniemana ofiara gwiazdora złożyła skargę już w grudniu. Po trzech miesiącach policja zamknęła sprawę, nie wnosząc zarzutów. Teraz jednak wznowiono dochodzenie na wniosek pokrzywdzonej. 

 

„Niewłaściwy dotyk”

 

Okoliczności zdarzenia nie są do końca jasne. Wiadomo jedynie, że O Yeong-su oskarżany jest o „niewłaściwy dotyk” podczas „wskazywania drogi” ofierze.


W rozmowie z południowokoreańską telewizją JTBC aktor kategorycznie zaprzeczył stawianym mu zarzutom. „Przeprosiłem ją tylko dlatego, że zapewniła, iż nie zamierza nic z tym zrobić. Nie oznacza to jednak, że przyznaję się do winy” – stwierdził gwiazdor.

10-letni Brytyjczyk uzyskał maksymalny wynik w teście Mensy

10-letni Yosuf Shah uzyskał 162 punkty w teście MENSA IQ. To maksymalny wynik możliwy do uzyskania przez osoby poniżej 18. roku życia. Tym samym...

zobacz więcej

W styczniu tego roku O Yeong-su przeszedł do historii jako pierwszy koreański aktor nagrodzony Złotym Globem. Cenne trofeum otrzymał on za rolę Oh Il-nama, głównego antagonisty „Squid Game”.


Serialowy hit Netflixa opowiada o grupie stojących na skraju bankructwa desperatów, którzy decydują się wziąć udział w wyjątkowo brutalnej rozgrywce. Wzorowane na popularnych dziecięcych grach zawody mają wyłonić szczęśliwego zwycięzcę, który zdobędzie fortunę. Reszta uczestników zginie, o czym dowiadują się dopiero w trakcie „zabawy”. Yeong-su wcielił się w najstarszego zawodnika, który finalnie okazuje się być demonicznym twórcą gry. 

 

Serial „Squid Game” należy do najpopularniejszych produkcji Netfliksa. W ciągu pierwszego miesiąca użytkownicy platformy poświęcili na jego oglądanie aż 1,65 miliarda godzin. Drugi sezon będzie miał premierę w 2024 roku. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej