RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Estoński minister obrony: Siły zbrojne Rosji odbudują się raczej prędzej niż później

Na wojnie z Ukrainą zginęło prawie 88 tys. rosyjskich żołnierzy (fot. Shutterstock/Vectorkel)
Na wojnie z Ukrainą zginęło prawie 88 tys. rosyjskich żołnierzy (fot. Shutterstock/Vectorkel)

Trwająca od ponad dziewięciu miesięcy wojna nie osłabiła znacząco potencjału militarnego Rosji, jej siły zbrojne odbudują się raczej prędzej niż później i osiągną poziom sprzed agresji przeciwko Ukrainie lub wręcz go przewyższą – ostrzegł minister obrony Estonii Hanno Pevkur.

Stan rosyjskiego arsenału. Ile rakiet jest jeszcze w magazynach?

Rosjanie mają w magazynach 150 rakiet H-555 i ponad 130 rakiet H 101, co stanowi około połowy stanu początkowego przed rozpoczęciem pełnowymiarowej...

zobacz więcej

„Musimy trzeźwo na to spojrzeć i przyznać, że rosyjska marynarka wojenna i lotnictwo tego kraju są mniej więcej tak duże, jak były przed agresją przeciw Ukrainie” – ocenił Pevkur w rozmowie z niemiecką agencją dpa.


Dodał, że Moskwa z pewnością wyciągnie wnioski ze swojej kampanii przeciwko Ukrainie i „nie ma podstaw,  by sądzić, że zagrożenie ze strony tego państwa w jakikolwiek sposób zmalało”.


Według sztabu generalnego ukraińskiej armii od 24 lutego do poniedziałku w ramach toczonej przez Rosję wojny przeciwko Ukrainie na terenie tego kraju zginęło niemal 88 tys. rosyjskich żołnierzy, a Rosja straciła ponadto m.in. 2,9 tys. czołgów, 5,8 tys. wozów opancerzonych, 16 okrętów wojennych oraz ponad 500 samolotów bojowych i śmigłowców.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej