RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Dworzec kolejowy w Świdniku otwarty. Minister aktywów: Istotne unowocześnienie

Minister aktywów państwowych Jacek Sasin powiedział, że modernizowanie polskiej kolei jest niezwykle istotnym elementem poprawy komfortu i bezpieczeństwa infrastruktury kolejowej. Sasin wziął udział w uroczystym otwarciu dworca kolejowego w Świdniku.

Budowa nowych wiaduktów kolejowych. Duże zmiany na dworcu Warszawa Zachodnia

Kilkusetmetrowe wiadukty kolejowe usprawnią podróże koleją w aglomeracji warszawskiej – poinformowało PLK. Jak wskazano, powstanie bezpośrednie...

zobacz więcej

Minister aktywów państwowych podkreślił, że rządowe projekty odbudowy infrastruktury komunikacyjnej nie dotyczą tylko dworców, lecz także między innymi przystanków autobusowych. Dodał, że unowocześnienie kolei w województwie lubelskim było bardzo istotne. 

 

Jacek Sasin dodał, że rząd inwestuje także w modernizację dróg, czego przykładem jest budowa drogi ekspresowej S19 w ciągu międzynarodowego szlaku Via Carpatia. 

 
Nowy budynek dworca w Świdniku został wybudowany od podstaw, w formule Innowacyjnych Dworców Systemów w ramach Programu Inwestycji Dworcowych z dofinansowaniem ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej