RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Rosyjska federacja rozważa przenosiny do Azji

RFU nie została jednak zawieszona w prawach członka FIFA i UEFA (fot.  Anatoliy Medved/Icon Sportswire via Getty Images)
RFU nie została jednak zawieszona w prawach członka FIFA i UEFA (fot. Anatoliy Medved/Icon Sportswire via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Rosyjska federacja piłkarska (RFU) może rozważyć przeniesienie swojego członkostwa z Europy do Azji – oświadczył szef RFU Aleksander Diukow, cytowany w niedzielę przez agencję RIA Nowosti.

Kibic zaatakował bramkarza… chorągiewką. Skandal podczas derbów Izmiru [WIDEO]

Derby Izmiru rozgrywane w drugiej lidze tureckiej pomiędzy Goztepe a Altay zostały przerwane. Sędzia skończył mecz już w pierwszej połowie, gdy...

zobacz więcej

„Kilka miesięcy temu powiedziałem, że Azja jest przedwczesna, ale teraz jest możliwość, którą powinniśmy rozważyć” – powiedział Diukow. 

 

„Nie rozmawiałem jeszcze z przedstawicielami z Azji, ponieważ istnieje UEFA i uważają nas za członka europejskiej rodziny. Byłoby niestosowne z naszej strony, gdybyśmy rozpoczynali negocjacje nad ich głowami” – dodał. 

 

Po inwazji wojskowej w lutym na Ukrainę zarówno FIFA, jak i UEFA zakazały rosyjskim drużynom, zarówno narodowym, jak i klubowym, udziału w rozgrywkach pod swoją egidą. Oznaczało to m.in. wykluczenie reprezentacji Rosji z barażu o awans do mistrzostw świata w Katarze, w którego półfinale miała zagrać z Polską. 

 

RFU nie została jednak zawieszona w prawach członka FIFA i UEFA. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej